19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Sadraudzība ar projekta partneriem turpinās

Print Friendly, PDF & Email

logo

 logo

Divu dienu garumā 11. -12.aprīlī Apes novadā viesojās projekta „Kultūras mantojuma un dabas resursu izmantošana uzņēmējdarbības attīstībā pierobežas reģionos” (Heritage Business) sadarbības partneri, uzņēmēji no Krievijas – Pečoru un Pleskavas apkaimes, lai iepazītu mūsu novada uzņēmējdarbības jomas. Abu dienu piesātinātajā programmā viesi iepazinās ar mūsu novada uzņēmumiem un to darbības sfērām.

Ar lielu interesi Trapenē Zigurda Safranoviča privātmuzejā „Fazāni” viesi aplūkoja senās un ne tik senas lietas. Gaujienā uzņēmumā SIA „Vaidens” vēroja ražošanas procesu – koka paliktņu un taras dēlīšu izstrādi.

Uzņēmuma SIA „Very Berry” darbības apskates process tika sākts ar purvu – ogu audzēšanas vietu. Ogu pārstrādes cehā varēja iepazīties ar pašu ražošanas tehnoloģiju, kā arī izbaudīt ražošanas procesa gala rezultātu – produkcijas degustāciju.

Viesošanās un iepazīšanās ar darbīgo Gavaru ģimeni Virešu pagasta „Ceriņos” izvērtās par apbrīnas vērtu, jo tika apskatīta gan lielā savvaļas govju dažādo šķirņu saimniecība, gan iepazīta savdabīgā un senatnīgā Līvu ciema lauku sēta.

Pēc pilnvērtīgi pavadītās dienas, vakarā Krievijas uzņēmēji tikās ar mūsu novada uzņēmējiem, lai pārrunātu savus iespaidus un dalītos pieredzē, kā arī dibinātu sadraudzības kontaktus.

Otrās dienas rīts iesākās ar Grūbes ūdenskrituma un HES apskati, ar ekskursiju foreļu audzētavā „Krāces”. Zemnieku saimniecībā „Stradiņi” Jānis Oplucāns izrādīja savu saimniecību – Romanova šķirnes aitu ganāmpulku. Apes pagasta Industriālā parka teritorijā „Druvas” jaunie uzņēmēji Nauris Teters un Valdis Zass izrādīja un izstāstīja par sava uzņēmuma darbību. SIA „Vaidavas krasti” īpašnieks Ingus Ēvele iepazīstināja ar savu kokapstrādes uzņēmumu, SIA „Granitex” viesi varēja vērot granīta bruģa ražotni. SIA „Līvs AM” Aivo Līvs pastāstīja par guļbūvju māju tapšanas procesu. Brauciena noslēgumā lauku mājā Kalnarušķi visi kopīgi pārrunāja un dalījās savos iespaidos par redzēto.

Pēc Pečoru un Pleskavas apkaimes uzņēmēju viesošanās mūsu novadā saņēmām Pečoru rajona administrācijas pateicības vēstuli par pieredzes brauciena iespaidiem – viņi apbrīno mūsu uzņēmēju darba spējas un uzņēmību, jo katrā vietā kur viesojās, sev guva daudz vērtīgu atziņu – viena no tām, viņi apbrīno mūsu mazo novadu ar tik dažādiem piedāvātajiem uzņēmējdarbības veidiem.

Paldies, novada uzņēmējiem par atsaucību un sadarbību!

Indra Levane,
Apes novada domes
Uzņēmējdarbības speciāliste

Sadrabības partneri Apē (1) Sadrabības partneri Apē (2)    Sadrabības partneri Apē (3)  
Sadrabības partneri Apē (4) Sadrabības partneri Apē (5)
Dalīties:
25. aprīlis, 2014, Madara Tjuksa
lveerudeen