19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Deju kolektīvs „Metenis” dosies uz Eiropas tautas kultūras un mākslas festivālu Polijā

Print Friendly, PDF & Email

krasainais_logoValsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latvijas Valsts mežu atbalsts koru un tautas deju tradīciju atbalsts” ir atbalstījusi deju kopas “Metenis” dalību Eiropas tautas kultūras un mākslas festivālā „Eiropiāde” Kielcē 2014. gadā par 1800 eiro, kas sedz daļu no transporta izmaksām uz festivālu.

Uz 51. Eiropiādi Polijas pilsētā Kielcē, no 23. jūlija – 28. jūlijam dosies Apes deju kolektīvs “Metenis”, kura sastāvs papildināts ar  Virešu deju kolektīva “Virši” dejotājiem, kā arī muzikāli pavadošo grupu Sandras Oto vadībā. “Ar šo projektu mēs vēlamies radīt iespēju ar tradīcijām bagātajam Apes novada deju kolektīvam „Metenis” un viņus pavadošajai muzikālajai grupai S.Oto vadībā pārstāvēt Latviju Eiropas tautas kultūras un mākslas festivālā Polijas pilsētā Kielci, tādējādi starptautiskā mērogā popularizējot latviešu tautas tradicionālās kultūras vērtības, uzsverot mūsu novadam raksturīgo dejā, dziesmā, krāsās, rakstos un veidojot draudzības saites starp tautām kopumā,” stāsta projekta vadītāja Daiga Bojāre.

Deju kolektīvs „Metenis” ar 26 gadu deju pieredzi, jau trešo reizi piedalīsies Eiropiādē. Kādam no dejotājiem šī būs pirmā dalība Eiropiādē, kādam jau kārtējā. Edīte Dauškane, Apes tautas nama deju kopas „Metenis” vadītāja, ir bijusi Eiropiādes dalībniece 10 reizes, 8 reizes kā dejotāja, 2010. un 2012. gadā kā kolektīva vadītāja. Deju kolektīvs 2011. gadā savu dejotprieku un Latviešu tradīcijas izdejoja Tartu, 2012. gadā Latviju pārstāvēja Padovā, Itālijā. Kolektīva sniegums šajos festivālos atzinīgi novērtēts un saņemts uzaicinājums arī 2014. gadā piedalīties Eiropiādē Kielcē (Polijā).

Deju kolektīva „Metenis” vadītāja pastāstīja, ka Eiropiādē Polijā paredzēti gan ielu koncerti, kā arī dalība atklāšanas un noslēguma koncertos. Ielu koncerti ir paredzēti ar dzīvo pavadījumu, ko nodrošinās muzikālā grupa Sandras Oto vadībā. Jāakcentē, ka Jauktā kora „Ape” diriģente, mūzikas pedagoģe Sandra Oto, Eiropiādē kopā ar deju kolektīvu “Metenis” piedalījusies jau iepriekš, un šī būs trešā reize. Muzikālā grupa piektdienas vakarā piedalīsies koru un tautas mūzikas koncertā ar 8 minūšu ilgu programmu.

 

Informācija uzziņai:

Eiropiāde ir lielākais Eiropas tautas kultūras un mākslas festivāls, kas kopš 1964.gada katru gadu notiek dažādās Eiropas valstīs. Šogad tas norisināsies Kielcē, Polijā.

Eiropiādes galvenais mērķis ir veicināt Eiropas vienotību, tas ir festivāls, kurā dalībnieki sekmē un attīsta paši savu kultūru, cienot arī pārējās. Šī filozofija tiek piekopta katru gadu festivāla laikā, kas notiek piecas dienas, kad tūkstošiem cilvēku no dažādām Eiropas daļām, tērpušies savos tradicionālajos tautas tērpos, satiekas, lai dziedātu, muzicētu, dejotu un svinētu – bez jebkādām oficiālām pamācībām.

 

Piektdien, 27. jūnijā deju kopa “Metenis” kopā ar Virešu deju kolektīvu “Virši” un muzikālo grupu S. Oto vadībā skatītājus iepazīstināja ar deju programmu, ar kuru jūlija beigās kolektīvi dosies uz Poliju.

IMG_8580

 

 

 

 

 

 

 

 

Krista Liepkāja
Malienas ziņas
Dalīties:
10. jūlijs, 2014, Madara Tjuksa
lveerudeen