Saistītie raksti

Alternatīvās aprūpes pakalpojums “Drošības poga” Apes novadā

Print Friendly, PDF & Email

 

Pakalpojums Drošības poga ietver personas diennakts uzraudzību, neatliekamo palīdzību un psiholoģisko atbalstu, izmantojot īpašu saziņas sistēmu – saziņas iekārtu un signālpogu, kas atrodas aprocē vai kulonā.

Tas paredzēts cilvēkiem, kuri nespēj par sevi parūpēties. 24 stundu saikne ar Latvijas Samāriešu apvienības dienesta centrāli, garantē drošības sajūtu gan cilvēkam, kurš saņem Drošības pogas pakalpojumu, gan viņa tuviniekiem (atrodoties darbā, atvaļinājumā, komandējumā, citā dzīves vietā vai pilsētā).

24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā

drošības pogasDrošības poga ir ērta lietošanā – krīzes brīdī atliek piespiest signālpogu un informēt par to, kas atgadījies. Signāls centrālē nonāk no jebkuras vietas dzīvoklī vai mājā. Vienlaikus ar signāla saņemšanu Dienesta operatoram datora ekrānā redzama iepriekš apkopota informācija par personu – veselības stāvoklis, kontaktpersonas u.t.t., kas palīdz operatīvāk un precīzāk nodrošināt palīdzību. Ja nepieciešams, situācijas risināšanā tiek iesaistīti operatīvie dienesti, piemēram, neatliekamā medicīniskā palīdzība, policija, ugunsdzēsēji u.t.t

Drošības poga dod iespēju cilvēkam savās mājās dzīvot pilnvērtīgi un droši.

Pilna pakalpojuma cena ir 24 euro mēnesī, bet pirmajiem 12 klientiem varam piedāvāt pakalpojumu par 15 euro mēnesī, jo Apes novada dome piedalījās Centrālās Baltijas jūras Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projektā „Inovatīvi risinājumi veco ļaužu aprūpei mājās” (INNOCARE), kura ietvaros tika iegādāti 12 “Drošības pogas” komplekti. Saņemot pakalpojumu maksa par iekārtu izmantošanu netiek rēķināta.

Tuvāka informācija Apes novada Sociālā dienestā Tirgus ielā 5, Apē, vai pa tālruni 64355373, mob.tālrunis 27809177.

Maija Kārkliņa
Apes novada Sociālā dienesta vadītāja

 

Dalīties:
2. marts, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs