19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas jaunieši un skolotāji pēc jaunas pieredzes uz Igauniju

Print Friendly, PDF & Email

 

nordPēc jaunas pieredzes uz Igauniju Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas jaunieši un skolotāji Nordplus programmas projekta „Jaunā uzņēmēju paaudze” ietvaros no 23.marta līdz 26.martam viesojās Tartu. Mūs ļoti viesmīlīgi uzņēma Raatuse ģimnāzijas skolēni un darbinieki.
Šī projekta mērķis ir motivēt skolēnus kļūt par uzņēmējiem, apgūt dažādas dzīvei un biznesam svarīgas prasmes. Projekta ietvaros tikās igauņu, somu un latviešu jaunieši.
Pirmajās dienās katras valsts jaunieši iepazīstināja ar savu valsti, skolu un uzņēmumiem, piedalījās vairākās biznesa spēlēs.

Tartu arodizglītības kompetences centrā skolēni strādāja grupās – marcipāna, šokolādes, fimo un datortehnikas darbnīcā, apguva prasmes darboties grupā, veidot dekoratīvas dāvanu kārbiņas.

Pēdējās dienas nozīmīgākā aktivitāte bija grupu darbs, radot jaunas biznesa idejas un gatavojoties projekta turpinājumam Somijā, kad skolēniem būs iespēja mācīties mārketingu un realizēt idejas dzīvē.

Projekta dalībniece S.Virse apgalvo, ka šī projekta aktivitātes palīdz jauniešiem attīstīt prasmes un spējas komunikācijā un svešvalodā. “Apmeklējot dažādus uzņēmumus un iepazīstot to pieredzi, mums visiem bija iespēja gan iemācīties kaut ko jaunu, gan novērtēt skolā gūtās zināšanas.”, tā S.Virse. „Tomēr ne mazāk svarīgi ir iepazīt arī citu valsti, tās tradīcijas un kultūru”, piebilst R. Ķelpe.
Pēc šī brauciena mēs sapratām, ka līdz šim priekšstats par igauņu jauniešiem mums ir bijis pavisam aplams, viņi ir ļoti draudzīgi, atvērti sadarbībai. Viņi mūs iepazīstināja
ne tikai ar skolu, bet arī ar Tartu pilsētas svarīgākajiem tūrisma objektiem. Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, pilsētas apskati viņi padarīja jauku un interesantu.

???????????????????????????????

Apes jauniešu viedokli par projekta mobilitāti Igaunijā apkopoja skolotājas Laura, Ilze un Gita.

Dalīties:
17. marts, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen