19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Notiek pirmā starptautiskā partneru koordinatoru tikšanās Francijā

Print Friendly, PDF & Email

 

No 04. Līdz 08. novembrim Apes PII “Vāverīte” pārstāvjiem bija iespēja piedalīties Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) starpskolu Stratēģiskās partnerības projekta „Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu” pirmajā projektu koordinatoru sanāksmē Francijas pilsētā Bordo, kur mūs visus partnerus uzņēma projekta galvenā koordinējošā pirmsskolas izglītības iestāde  “Ecole maternelle Carle Vernet”.

Visas sanāksmes dienas pagāja spraigā darba atmosfērā, saskaņojot izvirzītos projekta mērķus un uzdevumus, vienojoties par laika limitu aktivitātēm, kā arī, iedziļinoties katras valsts pirmsskolas izglītības iestāžu darba atšķirīgajās niansēs.

Jau pirmās dienas vakarpusē mums bija paredzēts iepazīstināt šīs pirmsskolas iestādes vecākus un audzēkņus ar saviem nacionālajiem ēdieniem un garšīgajām uzkodām. Interesanti bija vērot, kā sākumā ar lielu nedrošību pieaugušie un bērni stiepa rokas pēc nepazīstamā ēdiena. Taču vēlāk, saprazdami, ka ir lietas, kas viņiem garšo, atgriezās vēl un vēl. Vislielākā piekrišana pie mūsu galda bija ķimeņu sieram ar medu un veselīgajam našķim – dzērvenēm pūdercukurā. Tāpat interesanti bija vērot ēšanas pakalpojuma organizāciju šajā pirmsskolas izglītības iestādē. Vecāki par ēdināšanu samaksā dienu pirms ēdināšanas reizes ar speciālām kartēm, tādējādi precīzi uzskaitot ēdāju skaitu. Kā varēja vērot, brokastis bija vieglas,  bērnam dodot iespēju izvēlēties, vai viņš ēdīs jogurtu, vai pārslas ar pienu. Patīkami bija vērot, kā tiek mācītas pašapkalpošanās prasmes, novācot savus ēdiena traukus un tos pareizi sašķirojot nelielos konteineros.

Viens no projekta mērķiem bija pagatavot ceļojošo talismanu jeb tā saucamo Fūdiju, ar kuru šajā tikšanās reizē  partneri iepazīstināja viens otru.

Tāpat projekta mērķis ir izprast bērnu un pieaugušo ēšanas paradumus, tādēļ visas dalībvalstis kopīgi izstrādāja anketu, lai noskaidrotu, cik veselīgas ir ģimeņu maltītes, cik bieži visi ģimenes locekļi ēdienreizēs ir kopā un kas bērniem ir visiecienītākais ēdiens. Jau vienojoties par jautājumu formulējumiem, bija skaidrs, ka katrā valstī ēšanas paradumi ir savādāki un būs interesanti uzzināt anketēšanas rezultātus.

Mums projektā būs jādarbojas ne tikai teorētiski, bet arī praktiski. Pirmie darbiņi būs saistīti ar Ziemassvētku dziesmu iedziedāšanu, apsveikumu pagatavošanu, kā arī būs jāpagatavo Ziemassvētku ēdieni un fotogrāfijās vai video jāatspoguļo visa gatavošanas gaita. Tas nebūs grūti, jo mūsu iestādes bērni ir pieraduši praktiski darboties, bet skolotājiem tas būs neliels izaicinājums – jo būs jāapgūst dažādas jaunas tehnoloģijas.

Tā kā projekts pašos pamatos ir saistīts ar ēšanu visiem ap vienu galdu, tad arī šajās sanāksmes dienās bija iespēja nedaudz iepazīties ar franču ēdieniem un ēšanas paradumiem.  Francijas puses pārstāvji mums par godu bija sarīkojuši jaukus dārza svētkus ar iespēju iepazīt un baudīt dažādus franču ēdienus, kā arī visu dalībvalstu dziesmas un dejas vienkopus. Šajā vakarā franču pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki bija pagatavojuši savus iecienītākos ēdienus, sākot no ķirbju zupas, dažādām pastētēm un beidzot ar gliemežiem, lai mēs sajustu un saprastu franču ēdienu daudzveidību un garšu atšķirību. Savukārt mēs caur dziesmām un dejām labāk iepazinām savus partnerus, ar kuriem kopīgi noritēs sadarbība divu gadu garumā.

Esam uzsākuši gatavoties pirmajai skolotāju mācību mobilitātei uz Turciju, kas norisināsies jau 2016.gada februārī.

Ieskats bilžu galerijā šeit

 

Apes PII “Vāverīte” Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā http://www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Apes PII “Vāverīte”
vadītāja Iluta Apine
Dalīties:
9. decembris, 2015, Madara Tjuksa
lveerudeen