19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

PII “Vāverīte” skolotājas projekta ietvaros dodas uz Rumāniju

Print Friendly, PDF & Email

logo.erasmusjpgPiedaloties Erasmus + programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projektā „ Let’s  EAT together, Everybody Around the TABLE „ ( EAT), mums tika dota iespēja vairākas dienas  paviesoties skaistajā kalnu zemē Rumānijā.
IMG_20160415_110005

Husi pilsētā apmeklējām vairākas  pirmsskolas izglītības iestādes, vērojām bērnu un skolotāju darbu, kā arī iepazināmies ar izglītības sistēmu valstī.

Projekta ietvaros tika prezentēta tēma „ STOP FAST FOOD „( stop ātrajiem ēdieniem) – veidota izstāde ar visu partnervalstu audzēkņu un viņu vecāku darbiem, kā arī prezentēti latviešu nacionālie ēdieni. Protams , neizpalika arī rumāņu nacionālo ēdienu degustācija ,par ko parūpējās bērnu vecāki, iepazīšanās ar rumāņu vietējās pārtikas produktu tirdzniecības vietām, tirgu un maizes ceptuvi.
IMG_20160414_174755

Cilvēki šajā valstī ir draudzīgi, viesmīlīgi un enerģiski, godā savas tradīcijas un kultūru. Katrā pirmsskolas iestādē mūs sagaidīja ar tradicionālo maizi un sāli, iepazīstināja ar rumāņu tautas dziesmām un dejām, kā arī košajiem tautu tērpiem.

Iespaidīgs bija brauciens Karpatu kalnos uz Sarkano ezeru. Pa autobusa logu vērojām mežiem apaugušas kalnu grēdas, aitu un govju ganāmpulkus, mazus dārziņus, zirgu pajūgus, mazas mājiņas blakus milzīgiem akmens bluķiem, straujas kalnu upes un majestātiskas klintis. Ceļa malās daudz nelielu pansiju un kafejnīcu, kā arī mājražotāju tirgotavas.

Mobilitātes ietvaros tika precizēti sasniedzamie rezultāti un laika grafiki nākošajiem darbiem, precizēts plāns jūnijam, kad notiks nākošā mobilitāte Francijā. Foto albūmā, ko atvedām, bērni un pieaugušie varēs iepazīties ar mūsu Fūdija piedzīvojumiem Francijā, bet rumāņu draugi – ar Bukaterela gaitām pie mums – Latvijā.

 Uz tikšanos Francijā!

Apes PII „ Vāverīte” skolotājas Iveta Ratsepa, Linda Fedotova un Lineta Kazaka.
Dalīties:
5. maijs, 2016, Madara Tjuksa
lveerudeen