19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Trapenes pamatskolas skolēni un skolotāji piedalījās projekta Erasmus + noslēgumā Turcijā

Print Friendly, PDF & Email

 

logologo.erasmusjpgDivu gadu starptautiskā projekta Erasmus + aktivitātes Trapenes pamatskolai par tēmu “Share Play” tuvojas noslēgumam, pēdējā sanāksme skolotājiem un skolotājiem Gumusu skolā Turcijā jau notikusi.

Tās dalībniekiem – skolotājiem Aivaram Maltavniekam, Baibai Ozoliņai- Maltavniecei, Lūcijai Kapačai, skolēniem Megijai Dimiņai, Karīnai Beļimenko, Artūram Priedem, Kristīnei Vorohtai, Annijai Briedei, kuri devās uz noslēguma sanāksmi Turcijā 10. – 16.jūnijam, – ir daudz emociju un spilgtu iespaidu.

Šajās 7 dienas mēs ieguvām daudz – iepazinām divas lielākās pilsētas Stambulu un Ankaru, kurās bija ekskursijas un muzeju apmeklējumi. Stambulā, dzīvojot uz Prinča salas, devāmies ekskursijās pa salu un vērojām pilsētas panorāmu no ekskursijas kuģīša. Uz salas nekursē automašīnas, tāpēc eksotisks likās ceļojums zirgu pajūgā. Ankarā apmeklējām Ataturka mauzoleju, Nacionālo muzeju, Zinātnes centru. Bez šaubām, visneparastākais šajā braucienā bija pazemes pilsētas un Kapadokijas apskate, kas izraisīja apbrīnas  vērtas izjūtas. Vēl mēs vērojām vietējo mākslinieku prasmes – veidojot keramikas, apgleznotā zīda un apgleznotā papīra jeb ebru darbus, kas raksturīgi tieši turku mākslai.

Esam iepazinušies ar apstākļiem Gumusu skolā, kas tāpat kā mums atrodas mazā ciematiņā un arī pieder pie mazajām skolām.  Tā atrodas valsts vidienē Yozgat novadā un mūsos izraisīja daudz pārdomu par to, kas labs  mums jānovērtē savā valstī. Saprotam, ka mūsu dzīves apstākļi ir labāki. Bērni ļoti atvērti komunikācijai, draudzīgi un zinātkāri, bet dzīves apstākļi šai ciematiņā nav tuvu mūsu pašsaprotajam Eiropas līmenim, tāpēc šis projekts ir viņiem liels ieguvums redzēt skolas  sadarbības valstīs un iepazīt citu zemju kultūru, paplašināt savu redzesloku. Uz šo sanāksmi, kurai bija sagatavots gan skolēnu koncerts, gan sportiskās aktivitātes, gan kā tradīcija Erasmus+ dārza veidošana un vienkārši  daudz sirsnīgu sarunu, bija ieradušies visi ciema iedzīvotāji. Pārsteidzoši pretēji smagajiem dzīves apstākļiem ciematiņā bija vērojums spožums vietējā mošejā.

Ļoti emocionāli izskanēja noslēguma prezentācijas, kurās runu teica katras valsts koordinators, kopīgi skatījāmies par visu projekta darbības laiku veidotās filmas, saņēmām ne tikai sertifikātus un piemiņas veltes, bet arī daudz sirsnīgu vārdu par savstarpējo sadarbību un draudzību, jo pa šo laiku esam izveidojuši  lielisku komandu, kas ir viens no galvenajiem ieguvumiem. Atbilstoši noslēgumam apkopojām projekta rezultātus – video, vārdnīcu ar svarīgām frāzēm visās projektā iesaistīto valstu valodās, atkal un atkal skanēja projekta dalībnieku sacerētā īpašā projekta himna. Šajā laikā iegūts un paveikts daudz – daudzveidīgas izstādes, apsveikumu veidošana, regulāra biļetenu veidošana ik pēc 2 mēnešiem,anketēšana, jaunu rotaļu un spēļu apgūšana un apmaiņa, savstarpējā komunikācija, izglītības sistēmu iepazīšana 8 valstu skolās, tradīciju un kultūras iepazīšana utt.

Mēs, skolēni un skolotāji no Latvijas, Igaunijas, Norvēģijas, Vācijas, Rumānijas, Polijas, Vācijas, Portugāles-atzinīgi novērtējam iespēju, ko dod starptautiskais projekts sava redzesloka paplašināšanai un pasaules iepazīšanai daudz atvērtāk un tuvāk. Savstarpējā sadarbība ar kopīgiem mērķiem padara pasauli labāku un drošāku.

Skolēni par mobilitāti uz Turciju 

Lūcija Kapača
Projekta koordinatore 
Dalīties:
4. jūlijs, 2016, Madara Tjuksa
lveerudeen