19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Transnacionālā sanāksme Atēnās

Print Friendly, PDF & Email

 

Šajā mācību gadā mūsu iestāde turpina realizēt Erasmus + programmas projekta „Sāksim 1ēst kopā, visi ap vienu galdu” aktivitātes. Viena no tām bija transnacionālā sanāksme Atēnās no 21.līdz 25. septembrim, kuras laikā tika analizēts ne tikai pagājušajā mācību gadā paveiktais, bet arī precizētas šī mācību gada aktivitātes un sastādīts detalizēts plāns to realizēšanai. 

Sakarā ar Turcijā notikušajiem sprādzieniem un, domājot par projekta dalībnieku drošību, sanāksme notika nevis Turcijā, kā iepriekš bija plānots, bet Atēnās. Atēnas mūs sagaidīja ar spožu sauli, bet vakarpusē bijām liecinieki, kā atzina grieķu partneri, vienai no četrām Atēnulietainajām dienām gadā.

Runājot sanāksmēs par iepriekšējā projekta gadā paveikto, mēs viens no otra mācījāmies to labāko. No Grieķijas un Francijas, kā izmantot modernās tehnoloģijas projekta īstenošanas laikā. No Rumānijas un Turcijas viesmīlību, uzņemot ciemiņus savās iestādēs, no Bulgārijas kā lepoties ar savas valsts tradīcijām. Analizējām kopējos izstrādātos materiālus: ikdienas vārdu un frāžu vārdnīcu ar skaņu klipiem, multinacionālo produktu bilžu vārdnīcu ar alfabētu un skaņām visās valodās, recepšu grāmatu, brošūru par brokastīm, izstādi un materiālu par ātrajām uzkodām, semināru ar uztura speciālistu, projekta mājaslapas un e-twinning platformas ietekmi un nozīmi, kā arī anketas “Veselīgi ēšanas paradumi” ietekmi un valstu talismanu pozitīvo nozīmi darbā ar bērniem.  

Patīkami bija dzirdēt, ka sabiedrības informēšanai par projekta gaitu mūsu pieredzi citas valstis var izmantot kā piemēru, jo kā izrādās, informāciju pašvaldību mājas lapās un publikācijas vietējā presē nemaz nav tik viegli noorganizēt. Tāpat partneri bija pārsteigti par mūsu pieredzi dalīties ar plašāku sabiedrību par piedzīvoto skolotāju mobilitāšu un transnacionālo sanāksmju ietvaros, tieši uzsverot, kas katrā reizē mums licies atšķirīgs, pozitīvs, ko mēs vēlētos pārņemt, līdz ar to sniedzot savu skatījumu par skolotāju darbu un izglītības sistēmu kopumā konkrētajā valstī.

Šis mācību gads izskatās būs piepildīts ar jauniem un interesantiem darbiņiem. Mēs visas 6 partnervalstis savā starpā vienojāmies par noteiktu produktu cenu salīdzināšanu katrs savas pilsētas dažādos veikalos: tie ir olas, maize, kartupeļi, piens, āboli, vistas gaļa un zaļie salāti. Mērķis šai aktivitātei ir mācīt bērniem iepērkoties, salīdzināt cenas, izvērtēt tās un izdarīt secinājumus, ka ne vienmēr lētākais ir vislabākais produkts ēdiena pagatavošanai.

Savstarpējās sarunās atklājām, ka mēs esam gandrīz vienīgie, kuriem ir iespēja kartupeļus, ābolus un salātus izaudzēt savā dārzā, bet pienu, vistas gaļu un olas iegādāties pie zemniekiem. Citās valstīs to dara veikalā, vai kā atzina  Francijas partneri – daudzi viņu iestādes vecāki pārtikas pasūtījumus veic internetveikalos.

Kopā ar ģimenēm runāsim un domāsim, kas ir mūsu veselīgajos iepirkumu ratiņos, gatavosim kopēju krāsojamu lasāmo pasaku grāmatu “Izkrāso mani veselīgi”, veidosim kalendāru 2017.gadam, taisīsim bukletu “Veselīga ēšana, veseli zobi”, bilžu un video materiālu “Ēd pareizi, esi aktīvs”, audzēsim savā dārziņā veselīgus dārzeņus, no kuriem vēlāk taisīsim draudzības salātus, kā arī no 7.-13. decembrim visu partnervalstu pārstāvjus uzņemsim mūsu iestādē un iepazīstināsim ar latviešu ēdieniem un kultūru.

Grieķu partneri bija sarūpējuši ne tikai darba programmu, bet arī iespēju iepazīties ar Atēnu ievērojamākajiem kultūras objektiem.

Mūsu ekskursija sākās ar Atēnu akropoles apskatīšanu, kas ir viens no slavenākajiem vēsturiskajiem apskates objektiem visā valstī. Tā ir celta ap 5 gs. pirms mūsu ēras uz lielas klints pašā pilsētas sirdī un paceļas 156 m virs jūras līmeņa.

Akropolē ir apskatāmas tādas nozīmīgas celtnes kā Partenons un uzvaras dievietes Nīkes templis. Kā neatņemama ekskursijas sastāvdaļa bija arī Akropoles muzeja apmeklējums, kas atrodas vien 300 metru attālumā un ir vieta mācībām, kā arī simbols Grieķijas lomai pasaules dārgumu saglabāšanā.

 

Neparasts risinājums muzeja ekspozīcijai bija stiklotā grīda gan pie ieejas, gan muzejā, zem kuras uzskatāmā veidā atklājās arheoloģiskajos izrakumos atrastās Atēnu iedzīvotāju mājvietas un pilsētas izkārtojums. Tāpat neaizmirstams un savdabīgs bija grieķu teātra izrādes apmeklējums iespaidīgajā Akropoles amfiteātrī, kur tu esi viens no, apmēram 7 tūkstošiem skatītāju, kuri izrādi vēro zem klajas debess un tālumā redzamas Atēnu gaismas.

Šādās partneru tikšanās reizēs atklājas arī ne tikai pozitīvais un skaistais. Kā teica Grieķu partneri, cik labi ir šādi projekti, kad var redzēt un salīdzināt savā valstī notiekošo. Grieķija ir skaista zeme, bet pirmsskolas izglītības jomā grūtību ir vairāk nekā mums. Tā Krētas salā, kur atrodas mūsu partneru bērnudārzs, grūtības sagādā atbilstošu telpu atrašana bērnudārziem. Tās viņiem nav savas, bet tiek īrētas dažādos īpašumos pa vienas, vai vairāku grupiņu vajadzībām pat pagrabstāvos. Problēmas sagādā arī laukumi bērnu āra aktivitāšu nodrošināšanai, jo tādu tur pie skolām nav. Mūsu partneru dārziņā ir divas grupas, bet katra savā ielas pusē. Šāda darba specifika apgrūtina ikdienas darbu un komunikāciju darbinieku vidū. Šīs sarunas liek aizdomāties mūsu iestādes darbiniekiem par Apes novada pašvaldības ieguldījumu bērnu un darbinieku dzīves un darba vides sakārtošanā pirmsskolas iestādēs mūsu novadā.

Lai uzzinātu vairāk par projekta aktivitātēm apmeklējiet projekta mājas lapu: šeit

 

Apes PII “Vāverīte” Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu” līdzfinansē Eiropas Savienība.

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā http://www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

logo.erasmusjpg

 

 

 

 

Iluta Apine
PII “Vāverīte” vadītāja

 

 

 

Dalīties:
10. oktobris, 2016, Madara Tjuksa
lveerudeen