19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes PII “Vāverīte” grupa “Vāverēni” Skype sazinās ar Turcijas un Rumāņu bērniem

Print Friendly, PDF & Email

 

logo.erasmusjpg

Tiekamies Skype ar Rumāņu bērniem

22.novembrī plkst.11.00, izmantojot mūsdienīgo saziņas veidu – Skype Apes PII “Vāverīte” grupas “Vāverēni” bērni varēja sazināties ar partneru bērnudārza bērniem no Rumānijas.

Mūsu bērni ar nepacietību gaidīja, līdz lielais pulksteņa rādītājs  ziņos par tikšanās laika sākumu, tomēr, kā pierādās ne vienu vien reizi – labs nāk ar gaidīšanu.

Rumānijas partneri beidzot bija redzami un dzirdami ar latvisku sveicienu: “Sveiki!”, savukārt no mūsu puses tas skanēja rumāņu valodā: “Buna!” kopā ar plīvojošiem bērnu zīmētiem Rumānijas karodziņiem.

Rumāņu bērni ekrānā rādīja mūsu Fūdiju, kas, savukārt, izraisīja jautājumu mūsu bērniem – Kā viņš tur nokļuva?  Tad skolotājām nācās atgādināt, ka mūsu ciemiņš – Turcijas talismans Lokumu, pie mums viesosies līdz brīdim, kamēr pie mums atlidos partneri no Turcijas. Savukārt rumāņu partneri 7. decembrī atvedīs mājās mūsu Fūdiju.  It kā par to ikdienā runājam, bet redzot ekrānā pašu gatavoto draugu, rodas lielāka interese par to vietu, kur viņš šobrīd ciemojas.

Bērniem radās jautājums, cik tālu ir Rumānija, kas rosinās pētīt pasaules karti un paplašināt priekšstatus par citām valstīm. Tas pierāda, ka šādi talismani ir nepieciešami projektos, kuru dalībnieki ir pirmsskolas vecuma bērni.

Apes PII “Vāverīte” Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu” līdzfinansē Eiropas Savienība.

img_0050

 


 

11. novembra rīta pusē Apes PII “Vāverīte” grupa “Vāverēni”  projekta “Let’s EAT together , Everybody Around the Table” ietvaros  Skypā sazinājās ar Turcijas bērniem.

Sasveicinājās jau divās valodās – angļu valodā : “Hello !” un turku valodā “Merhaba!”, kas nozīmē: “Sveiki!”.

Katras valsts bērni viens otram dziedāja dziesmu savā valodā. Daži turku bērni iepazīstināja ar sevi , bet mūsu bērni klausījās, cik atšķirīgi ir bērnu vārdi. Mēs parādījām, kā klājas Turcijas talismanam pie mums, izstāstījām, ka viņš kopā ar mums Mārtiņdienā bija ķekatās un uz skolas kalniņa vizinājās ar ragaviņām, kas ļoti uzjautrināja turku partnerus.

Mūsu bērni bija uzzīmējuši Turcijas karodziņus, ko demonstrēja Turcijas bērniem un iepazīstināja ar Latviju, rādot savu kopējo darbu-Latvijas karti. Stāstīja par Lācplēša dienu . Savukārt Turcijas bērni mūs iepazīstināja ar mūsdienu Turcijas izveidotāju un pirmo prezidentu Mustafu Kemalu Ataturku.

Tikšanās noslēgumā gan mūsu, gan turku bērni priecīgi viens otram māja un atvadījās gan turku, gan latviešu, gan angļu valodā!

20161111_093355
20161111_093821

Iluta Apine

PII “Vāverīte” vadītāja
Dalīties:
22. novembris, 2016, Madara Tjuksa
lveerudeen