19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Projekta ietvaros PII “Vāverīte” ciemojas zobu higiēniste

Print Friendly, PDF & Email

 

logo.erasmusjpg23. janvārī bērnudārzā pie grupas “Vāverēni” bērniem ciemojās zobu higiēniste Ilze Stradiņa, kura bērniem stāstīja un rādīja, kas un kā ir jādara, lai bērnu zobi būtu tīri un veseli . IMG_0343

Viņa uzskatāmi parādīja, kā var redzēt, kad zobi ir notīrīti, kad nē. Un izrādās melleņu laikā paši bērni un vecāki varēs sekot līdzi, cik kārtīgi ir pastrādājuši, tīrot zobus, jo mellenes nenokrāso tīrus zobus.

Higiēniste bērnus iepazīstināja ar uztura piramīdu un uzsvēra, ka produktus, ko bērni ēd , var sadalīt labajos produktos, kas palīdz bērniem augt un attīstīties un našķos, kas bērniem šķiet garšīgāki, bet nodara vairāk sliktu.

Bērniem tika dota iespēja pašiem iepazīties un degustēt produktus, kas satur kalciju. Liels bija bērnu izbrīns, ka kalcijs ir ne tikai piena produktos, bet arī zivīs, pupās, riekstos.

Bērni paši uz produktu iepakojuma meklēja produkta daudzumu, lai kopā ar skolotājām rēķinātu, cik ir jāapēd biezpiens, rieksti vai jogurts, lai dienā uzņemtu nepieciešamo kalcija daudzumu. 

Vislabprātāk bērni ēstu sieru, riekstus, rozīnes un dzertu kefīru. Vismazāk viņiem garšoja sardīnes, lai gan tās ir vienas no visvairāk kalciju saturošiem produktiem. Lai organismā uzsūktos kalcijs, higiēniste uzsvēra, ir nepieciešams D vitamīns, kuru bērni var uzņemt  rotaļājoties ārā saulītē.

Šī aktivitāte bija viena no janvārī veicamajiem uzdevumiem Erasmus + programmas projekta „Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu”  ietvaros par tēmu :”Kalcijs ir labs zobiem”. 

IMG_0304 IMG_0310
IMG_0312 IMG_0321
Apes PII “Vāverīte” Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Sāksim ēst kopā, visi ap vienu galdu” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā http://www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 Iluta Apine
PII Vāverīte vadītāja

Dalīties:
23. janvāris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen