Saistītie raksti

Foto stāsts par Gaujas tiltu pie Virešiem

Print Friendly, PDF & Email

 

Virešu pagastā jau vairākus gadus darbojas vēstures istaba, kurā var iepazīties ar pagasta vēsturi. Šobrīd ekspozīcija pilnībā ir noņemta un tiek gatavota jauna, lai pavasarī atkal varētu uzņemt viesus.

Materiālu vākšana un apkopošana notiek nepārtraukti. Pagājušā gadā ir savākti vairāki simti dažādu fotogrāfiju, kas atspoguļo Virešu pagasta dzīvi dažādos laika periodos. Fotogrāfiju kolekcija tiek papildināta un tās tapšanā var piedalīties katrs, kuram ir kāds interesants, sens foto par Virešiem.  Lai, tā teikt, neturētu sveci zem pūra, piedāvāju iespēju ielūkoties foto stāstā par Virešu pagastam un visam novadam svarīgu industriālu būvi – Gaujas tiltu pie Virešiem.


 

Gaujas tilta pie Virešiem atklāšana 1920.gadā. Fotogrāfija ir nozīmīga ne tikai ar tilta atklāšanas brīdi, tajā redzamas arī vējdzirnavas, kas atradušās netālu no tilta.

1

 


 

Virešu tilts ap 1930tajiem gadiem

2

 


 

Vidzemes šoseja un Virešu tilts 1937.gadā. Šo koka tiltu 1941. gadā nodedzinājuši vācieši. Viņi savā laikā esot arī būvējuši jaunu tiltu, tikai nav pratuši aprēķināt caurplūdi un pirmajos pavasara palos tilts aizpeldējis kopā ar ledu.

3

 


 

Vidzemes šoseja, Virešu tilts.

4

 


 

Dzelzsbetona tilts uz diviem balstiem projektēts Vissavienības Ceļu projektēšanas institūta Ļeņingradas filiālē, uzbūvēts 1953.gadā.

5

 

 


 

Uzbūvēts 1953.gadā

6

 


 

Dekoratīvās tilta margas arī vestas no Ļeņingradas

7

 


 

2003.-2004.gadā tilts pilnībā pārbūvēts un ieguvis savu tagadējo izskatu.

8

 


 

Jaunais tilts

9
Apes novada Kultūrvēsturiskā mantojuma apvienības krājuma glabātāja
Virešu pagasta Vēstures liecību glabātāja
Līga Ozoliņa
Dalīties:
17. janvāris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs