26.09. plkst.14:00 Domes kārtējā 12.sēde

Saistītie raksti

Notiks projekta „Green Railway” atklāšana

Print Friendly, PDF & Email

logo

Otrdien, 4. aprīlī, plkst.12:00 mediju pārstāvji aicināti uz „Green Railway” projekta atklāšanai veltītu preses konferenci Limbažu Galvenajā bibliotēkā (Parka 23, Limbaži).

Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), sadarbojoties ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas  pašvaldībām un organizācijām, ir uzsākusi Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas  projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railway” īstenošanu.

Projekts ​ “Green Railways” paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu  Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām.

Projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu atjaunošanu un piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu  izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošana, kājāmgājēju, velobraucēju
skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes.

Tāpat paredzēta maršruta marķēšana dabā, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Limbažu un Valgas pašvaldību priekšsēdētāji, Ekonomikas Ministrijas Tūrisma departaments, Latvijas pašvaldību savienība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Rīgas plānošanas un Vidzemes plānošanas reģioni, Latvijas Zaļo ceļu
asociācija.

Līdzīgi projekti jau ir īstenoti vairākās Eiropas Savienības valstīs, kur bijušie dzelzceļi tiek veiksmīgi piemēroti tūrismam dodot iespēju vietējiem iedzīvotājiem radīt un attīstīt īpaši interesantu, vēsturisku un kultūras bagātu tūrisma piedāvājumu, kas būtu izmantojams visu  gadu, piemēram, dažādiem velo un pārgājienu maršrutiem, nūjošanai, zirgu izjādēm vai slēpošanai un izbraucieniem suņu pajūgos ziemas sezonā.

Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, tā kopējais budžets ir 1 174 938 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē Eiropas Savienība.

Projekts norisinās 26 mēnešus no 01.03.2017-30.04.2019.

Informāciju sagatavoja:
Alise Plaude,
projekta „Green Railways” sabiedrisko attiecību speciāliste
Vidzemes Tūrisma asociācija
+371 20220072
Dalīties:
29. marts, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs