Saistītie raksti

Pieprasītākās spējas un prasmes šodienas un nākotnes darba tirgū

Print Friendly, PDF & Email

 

 

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF

26.maijā Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas 7.-11.klašu jaunieši vienu no pēdējām mācību dienām pavadīja citādāk- kopā ar pedagogu karjeras konsultantu Lauru Popi un biedrības “Alternatīvā attīstība” pārstāvi Ingu Biti tikās ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizētajā aktīvā nodarbībā “Pieprasītākās spējas un prasmes šodienas un nākotnes darba tirgū”.

Skolēni ar dažādu metožu palīdzību noskaidroja savas karjeras virzības iespējas, balstoties uz savām spējām, zināšanas un kompetencēm. Skolēniem bija iespēja pārliecināties, ka viņu izvēlētais nākotnes ceļš ir pareizais, vai arī iegūta atziņa, ka jāskatās pavisam citā virzienā. Ļoti iespējams, ka mūsu novadā nākotnē strādās fitnesa trenere, astrologs, skolotāji, aktieri, psihologi, uzņēmēji, automehāniķi, advokāts, galdnieks, ugunsdzēsējs, lauksaimnieks, inženieris, metinātājs, virpotājs, grāmatveži, juristi, tulki, sportisti, stilisti, fotogrāfs, traumatologs- ortopēds, arhitekti. Šo daudzo profesiju dažādība tikai apliecina mūsu novada ilgtspēju.

Skolēni ne tikai izzināja savu personības tipu un profesionālo virzību, bet arī aktīvi piedalījās diskusijās un sadarbības spēlēs. Piemēram ar metodiskās spēles “Profesiju sala” izspēli skolēniem bija iespēja pilnveidot spējas aizstāvēt un argumentēt savu viedokli, mācīties sadarboties, veidot jaunus kontaktus un domāt mazliet citādāk par savas izvēlētās nākotnes profesijas lietderīgumu un nepieciešamību nākotnē.

Skolēni pēc spraigās darba dienas atzina, ka diena ir pavadīta interesanti, darbīgi, izzinoši un vērtīgi pašiem savai nākotnei.

IMG_2458 IMG_2460
IMG_2459 DSC02617
Informāciju sagatavoja:
Gunta Ļuļe
Izglītības darba speciāliste
Dalīties:
6. jūnijs, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs