Saistītie raksti

Skolēni dodas ekskursijā, lai iepazītu profesijas

Print Friendly, PDF & Email

Mācību gada pēdējā dienā, 31. maijā, Apes novada izglītojamie, tajā skaitā Vidagas Sikšņu pamatskolas skolēni devās šī skolas gada pēdējā mācību ekskursijā, kas tika organizēta projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Šoreiz mērķis bija nopietnāk iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Lai tas viss veiksmīgāk realizētos, talkā tika aicināts SIA “Dzīvojam zaļi” gids, ekskursiju vadītājs un ceļojumu konsultants Jānis  Zariņš. Ekskursijas laikā skolēni varēja izsekot tūrisma nozares darbinieka pienākumiem un uzdevumiem.

Vispirms apmeklējām SIA “Rīgas meži” Daugavas mežniecību Ogrē, kur mūs iepazīstināja ar meža darbinieku un speciālistu darba pienākumiem. Varējām izmēģināt meža darbinieku smagos, bet drošos zābakus un vieglās ķiveres, kas izgatavotas pēc dzeņa galvaskausa principa, jo strādīgajam putnam nekad nav smadzeņu satricinājuma.

Tālāk ceļš veda uz mežniecības stādaudzētavu “Norupes”, kur stādaudzētavas vadītājs bērniem saprotamā un interesantā valodā pastāstīja par savu un citu darbinieku pienākumiem. Skolēni ar interesi klausījās par priežu, bērzu un melnalkšņu audzēšanu un pavairošanu. Kā gan šis darbs var nepatikt, ja vadītājs tik piņķerīgu stādu audzēšanas procesu prot salīdzināt ar diskotēkām un ballītēm, kurās galvenā mūzika ir vējš. Aplūkojuši lielos kokus un mazmazītiņos stādiņus siltumnīcās, devāmies uz kokzāģētavu un iepazinām kokapstrādes speciālista darbu. Puišiem tas likās interesanti – mehānismi, iekārtas, datorsistēmas, bet dažām meitenēm gribējās turēt ciet ausis, jo bija liels troksnis. Ko lai dara, intereses ir tik dažādas…

Nākošais apskates objekts – Zemessardzes 54. Inženiertehniskais bataljons – radīja interesi visos. Un kā nu ne, tikām pat pakļauti armijas disciplīnai,  bez ierunām pakļauties visām komandām. No komandiera stingrā balss tembra pat lielākie pļāpas momentā apklusa. Šeit iepazinām zemessarga, karavīra un nesprāgušo munīciju neitralizēšanas speciālista profesiju. Iepazinām ieročus, ar tiem pat ļāva darboties, un mūsu jaunsargi šajā jomā jau bija lietpratēji.

Nesprāgušo munīciju neitralizācijas speciālists pastāstīja par viņu sarežģīto un bīstamo darbu un it kā vienkāršo ekipējumu, kā arī vērsa skolēnu uzmanību uz to, kā rīkoties gadījumos, ja atrod šādus priekšmetus.

Liels notikums bija vizināšanās armijas visurgājējā pa kalnainajiem un nelīdzenajiem meža ceļiem.

Pēc šīs vietas apmeklējuma daudziem iemirdzējās acis un savu nākotni gribējās saistīt ar militāro jomu.

Ekskursijas turpinājumā apmeklējām AS Latvenergo Ķeguma HES, kur iepazinām elektriķa un enerģētikas inženiera profesiju. Tie, kas mācījušies fiziku, protams, saprata daudz vairāk, taču jaunākie uzzināja, kur un kā rodas elektrība, un ka daudz jāmācās, lai spētu valdīt pār to.

Diena bija ļoti intensīva un bagāta ar ļoti plašu un bagātīgu informāciju. Katram atmiņā palika kaut kas cits, lai padomātu, pārdomātu, radītu interesi un vajadzīgajā momentā dotu impulsu nākotnes karjeras izvēlē.

Vija Marija Būda
Vidagas Sikšņu pamatskolas skolotāja
Dalīties:
9. jūnijs, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs