12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes mopēdisti gatavojas startam tradicionālajā Sõmerpalus motokrosā Igaunijā

Print Friendly, PDF & Email

 

Jau desmito reizi  kaimiņos Igaunijā, Veru apriņķī notiks slavenās Leoku   motosportistu dinastijas tēva Vaino Leoka (Vaino Leok) piemiņai veltītais Somerpalu starptautiskais stadiona motokross.  Igauņi ikreiz tajā aicina piedalīties gan savas valsts, gan arī ārvalstu sportistus un skatītājus. Populārajās sacensībās  allaž piedalās arī Latvijas motosportisti  un ierodas kupls pulks  skatītāju.

 „Laipni lūdzam  visus Latvijas motosportistus un skatītājus uz Somerpalu trasi! Trešdien, 12.. jūlijā 17.00  būs starts  šīm sacensībām,  bet treniņbraucieni  sāksies jau no  13.30,” informē viens no sacensību organizatoriem Aivar Leok. Viņš sola, ka sacensības  labi pārskatāmajā trasē  būs interesantas gan sportistiem, gan skatītājiem. Galveno balvu –  Vaino Leok ceļojošo piemiņas kausu  ap  plkst. 20.30 Superfinālā izcīnīs MX1 un MX2 klases braucēji. Sacensības būs arī 65 cc, 85 cc,  125 junioru, Open Hobby, Dāmu, vairākām Enduro klasēm, notiks  mopēdu brauciens.  “Pirmo reizi Somerpalu startēs 50 cc un 50 cc junioru klases sportisti, to skaitā Aigara dēls Lūkass un Tanela dēli Travis un Sebastjans.  Tātad pirmo reizi Igaunijā trasē  kopā ar Tanel, Aigar un Martin būs vismaz  seši Leoki, trīs paaudzes,” priecājas Aivar Leok, kurš  arī pats plāno piedalīties atraktīvajā mopēdu  braucienā. Visās klasēs tiks apbalvoti trīs labākie sportisti.

A. Leok informē, ka sacensībās plāno piedalīties daudzi labākie Baltijas un citu valstu motokrosisti. Cīņa būs spraiga, jo  spēkosies meistarībā  līdzvērtīgi sportisti, starp kuriem arī  Pasaules čempionāta posmu dalībnieki. To skaitā ar 777. numuru trasē dosies pērn vairākas reizes visaugstāko pjedestālu iekarojušais rūpnīcas “Honda” komandas braucējs Jevgenij Bobrišev no Krievijas un spānis Iker Larranaga Olano.  Uz starta gaidāmi  Igaunijas pārstāvji Tanel Leok, Gert Krestinov, Priit Ratsep, Harry Kullas, Aigar Leok. Latviju pārstāvēt plāno   vairākkārtējais  “Vaidavas kausa” ieguvējs Dāvis Ivanovs, uz starta būs arī  Toms Macuks un citi talantīgi motosportisti. 

Ļoti atraktīvas Somerpalu  ir mopēdu sacensības. Tās  vienmēr izraisa sajūsmu ar braucēju tērpiem un braucamrīku noformējumu, kā arī iedvesmojošām līdzjutēju aktivitātēm. Kā vienmēr,  tiks apbalvots braucējs ar atraktīvāko tērpu, kā arī  komanda, kura būs labākā ne vien ietērpa ziņā, bet demonstrēs arī  labāko sadarbību starp sportistiem un viņu pavadošajām personām.  Piedalīties gatavojas  arī  izdomas bagātie Apes mopēdisti. Atraktīvākās komandas titulu ne reizi vien ieguvusi „Motoklubs Ape” sportistu un līdzjutēju komanda.

“Sacensībās  nav dalības maksas, bet  visi – gan sportisti un viņus pavadošās personas, gan skatītāji –  iegādājas  loterijas biļeti 10.- eur vērtībā.  Bērniem, kas augumā mazāki par 1 metru, ieeja bez maksas! Ja vēlēsieties sacensību norisi skatīties no numurētas vietas tribīnēs, jāiegādājas  papildus loterijas biļete, kas arī maksā  10.- eur. Loterijā  ikvienam biļetes īpašniekam būs iespēja laimēt, un par godu jubilejai  vērtīgu  balvu būs  vairāk  kā citreiz – zāles pļāvējs, televizors, putekļu sūcējs, mazgātājs, atpūtas krēsls. Galvenā balva, kā ik gadus, būs Husqvarna firmas traktors – zāles pļāvējs”, informē A. Leok.

Organizatori sola, ka būs parūpējušies par lielo ekrānu, lai visi varētu vērot  rezultātus un sacensību gaitu,   par ērti pieejamām ēdināšanas vietām.  Nebūs jāraizējas par igauņu valodas nezināšanu, jo, ņemot vērā, ka apmēram puse sportistu un skatītāju Somerpalu ierodas no Latvijas, sacensības komentēt  latviešu valodā uzaicināts ventspilnieks Ēriks Fogelis. 

Informācija: Aivar Leok, T. +372 5044228
http://www.msport.ee/events/vaino-leoki-karikavoistlus-ja-superenduro-ekv-iii-etapp-2017/

Informāciju sagatavoja:
Astra Binde,
“Motoklubs Ape” preses sekretāre
tālr.22037518
Dalīties:
7. jūlijs, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs