12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Laivu braucienā pa Vaidavu iepazīs apkārtni un attīrīs upes tecējumu

Print Friendly, PDF & Email

Sestdien, 22. jūlijā notiks jau otrais Alūksnes augstienes dabas vērtību un skaistāko ainavu apceļošanas maratona pasākums – laivu brauciens pa Vaidavas upi. Brauciena dalībnieki varēs ne tikai atpūsties un iepazīt dabu, bet arī sniegt tai savu ieguldījumu, palīdzot attīrīt upes tecējumu.

Šo pasākumu, tuvojoties Latvijas simtgadei, organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Alūksnes un Apes novada tūrisma informācijas centriem, aicinot apceļot aizsargājamo ainavu apvidu „Veclaicene” pa šīs teritorijas robežu.

Brauciena laikā tā dalībnieki iepazīs dabas vērtības upes krastos un ūdenī un arī pieliks savu roku upes tecējuma atbrīvošanai no kritušiem kokiem un bebru dambjiem, lai padarītu upi laivošanai draudzīgāku. Plānotais maršruta garums ir 11 kilometri, kas būs vidējas grūtības pakāpes maršruts. Pasākuma ilgums – ieskaitot atpūtu un pusdienas, kad plānots ugunskurs un kopīga, pasākuma organizatoru nodrošinātas zupas ēšana – plānots aptuveni 8 stundas.

Pulcēšanās pasākumam jau no pulksten 9.00 stāvlaukumā pie „Imantām”, Alūksnes novada Ziemera pagastā pie tilta pār Vaidavas upi uz autoceļa Alūksne-Ziemeri-Veclaicene (V386). Pirms laivošanas, pulksten 10.00, automašīnas pārvedīs uz maršruta galapunktu un šoferus atvedīs atpakaļ, lai pulksten 10.30 varētu uzsākt laivošanu. Maršruts vedīs līdz „Zamaniem” pie ceļa Alūksne-Lucka (V383).

Laivotājiem līdzi nepieciešams: laivas, peldvestes, uzkodas, kā arī bļodiņa un karote zupai. Ja nepieciešama kanoe laiva, to var iznomāt laivu nomā „Ezermalas laivas”, sazinoties pa tālruni 20377881. Vēlams nodrošināties arī ar lāpstu, rokas zāģīti, mačeti vai cirvi upes tīrīšanai.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikšanās laivu braucienam līdz 21. jūlija pulksten 10.00. Sīkāka informācija pa tel. 25779965, 26361362 vai 26222682.

Informāciju sagatavoja:
Evita APLOKA
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālruņi: 64381502; 26646749
evita.aploka@aluksne.lv
http://www.aluksne.lv

 

Dalīties:
12. jūlijs, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs