12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Latgalē aizvadītas pēdējo gadu aizraujošākās Kāpas trīsdienas

Print Friendly, PDF & Email

 

No šī gada 30. jūnija līdz 2. jūlijam trīs dienu orientēšanās sacensības “Kāpa”  notika dabas parkā “Daugavas loki” Krāslavas novadā.  Sacensībām  bija pieteikušies vairāk nekā 1500 dalībnieki no 11 valstīm – ASV, Itālijas, Lielbritānijas, Polijas, Zviedrijas, Turcijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas un, protams, Latvijas, vēlreiz apliecinot, ka “Kāpa” ir gada vērienīgākais orientēšanās sporta notikums visā Baltijā.

31. “Kāpa”, kas bija arī Latvijas Kausa orientēšanās sportā 8. posms, šogad atradās dziļi Latgalē, Krāslavas novadā, kas daudziem orientieristiem no Latvijas austrumu puses bijis sapnis vairāku gadu garumā. Uz kārā zoba orientēšanās gardēžiem organizatori lika gana pievilcīgu un sarežģītu apvidu. 

Sacensību dalībniekus sagaidīja izcils orientēšanās apvidus, pārsvarā skuju koku mežs. Piesātināts reljefs ar dažādām formām. Max augstumu starpība 50m. Caurejamība laba, vidēja. Ļoti maz izcirtumu, bet līdzjutējus priecēja Daugavas loku neskartās dabas skaistums. Bija padomāts arī par vienkāršām distancēm bez iepriekšējas reģistrēšanās, lai sniegtu iespēju ikvienam interesentam spert pirmos soļus orientēšanās sportā un iepazīt šī sporta veida burvību. 

Sacensību direktors Indulis Peilāns teica: ““Kāpā” uzsvaru vienmēr liekam uz interesantām, kvalitatīvi plānotām distancēm un jaunu apvidu. Šogad apvidus ir vienkārši ekselents, būtībā pasaules čempionāta cienīgs – skrienamība laba, redzamība ierobežota, ļoti daudz dažāda lieluma reljefa formu. Turklāt arī Krāslavas pašvaldība bijusi ļoti atsaucīga un sniegusi savu atbalstu sacensību organizēšanā”.

Līdztekus orientēšanās skrējiena sacensībām, kur tradicionāli sacenšas vairāk nekā 1500 dalībnieku 60 dažādās vecuma un meistarības grupās, bija iespēja startēt arī taku orientēšanās sacensībās un orientēšanās sprinta stafetē sacensību centrā. Vīriešu un sieviešu elites grupām dalība “Kāpā” deva iespēju  izcīnīt pasaules ranga ieskaites punktus. 

Sacensību centrs bija zirgu sētā “Klajumi”, kur apmeklētāji varēja doties arī kādā mierīgā pastaigā zirga mugurā, bērni varēja piedalīties radošajās darbnīcās un atrakcijās, bet sestdienas vakarā visus izkustināja jautra brīvdabas ballīte atraktīvu mūziķu vadībā.

Pirmās un otrās dienas apvidus Tartaks unikāls ar to, ka atrodas Daugavpils loku dabas parka teritorijā, tādējādi šobrīd ir viena no retajām vietām Latvijā ar vienlaidus mežu. No orientēšanās viedokļa raugoties, tas ir pats interesantākais Daugavas loks visā parka teritorijā. Vieta bija ļoti pateicīga sacensību rīkošanai, jo tajā ir iespaidīgs reljefs un liela apvidu dažādība – sākot no purviem un mikroreljefa līdz iespaidīgam reljefam ieplaku un kalnu veidā. Uzmanības vērts arīdzan ir fakts, ka nākamgad šeit notiks Baltijas čempionāts. Apvidus iespējas nav izsmeltas, jo “Kāpas” dalībniekiem bija iespēja iemēģināt tikai daļu no loka teritorijas.

Uz šīm sacensībām bija devušies arī aktīvākie Gaujienas un Apes orientieristi.

Sacensību pirmajā dienā:
1.vieta savā grupā Karīnai Harkinai;
2.vieta Jūlijai Celenbergai;
3.vieta Mārim Vabulniekam;
4.vieta Līgai Vabulniecei un Sintijai Levicai;
6.vieta Uvim Sproģim un Martai Kalniņai.

Sacensību otrajā dienā savu meistarību M14 grupā, izcīnot uzvaru, apliecināja Austris Kalniņš;
1.vieta savā grupā arī Martai Kalniņai;
2.vieta Jūlijai Celenbergai un Karīnai Harkinai;
4.vieta Uvim Sproģim un Sintijai Levicai.

Nepaveicās Mārim Vabulniekam ar atzīmēšanos vienā no kontrolpunktiem un līdz ar to arī par augstu vietu kopvērtējumā.

Trešā diena “Klajumos” bija pilnīgi atšķirīga no pirmajām divām sacensību dienām. Distanču sākums veda caur dažāda vecuma jaunaudzēm, kur netrūka arī nātru un meža ar “peldošu” reljefu, noslēdzoties ar “odziņu” – gravām pie Daugavas, kas līdzinās nākamā gada Pasaules čempionāta apvidum Siguldā. 

Trešajā dienā savu meistarību ar uzvaru M50 grupā apliecināja Māris Vabulnieks;
2.vieta Jūlijai Celenbergai;
3.vieta Austrim Kalniņam un Kristerim Lārmanim, un Karīnai Harkinai;
4.vieta Martai Kalniņai;
5.vieta Jūlijai Celenbergai un Ginteram Ķelpam.

Kāpas 3 dienu kopvērtējumā:

W21O** grupā 1.vieta Harīnai Harkinai un 3.vieta Sintijai Levicai;
M14 grupā 2.vieta Austrim Kalniņam;
W14* grupā 2.vieta Jūlijai Celenbergai;
M12 grupā 5.vieta Uvim Sproģim un 8.vieta Kristerim Lārmanim;
W12* grupā 5.vieta Martai Kalniņai;
W45 grupā 7.vieta Līgai Vabulniecei;
W45S grupā 11.vieta Sanitai Sproģei;
M40S grupā 11.vieta Raivim Kalniņam;
M14* grupā 14.vieta Ginteram Ķelpam;
M8* grupā 18.vieta Tomasam Celenbergam;
M55 grupā 18.vieta Viesturam Dandenam;
W21S grupā 19 .vieta 2 dienā Lindai Vabulniecei.

Sacensības dalībnieki vērtē kā izdevušās. To norisei netraucēja ne nerimstošais lietus, ne dubļu vannas sacensību centrā.

Klubu vērtējumā tika vērtēti katras dienas 10 labāko dalībnieku koeficientu summa.

Klubu vērtējumā Alūksne -Ape OK  komandai 14. vieta.

Ģimeņu vērtējumā augstā 7. vieta Kalniņu ģimenei.

Otrās dienas vakarā sacensību centrā notika jauktās sprinta stafetes, kur Gaujienas/Smiltenes BJSS komanda MIX12 grupā ar Kristeri Lārmani, Uvi Sproģi un Martu Kalniņu izcīnīja pārliecinošu uzvaru un balvā kliņģeri, ar ko tika dāsni pacienāti visi kluba sportisti. Sestdienas vakarā baudījām gardas līdakas, tās sagādāja Tomasa un Jūlijas tētis, liels Paldies!

Smiltenes BJSS komanda MIX14 grupā izcīnīja otro vietu. Komandā startēja Agnese Jaunmuktāne, Austris Kalniņš un Anda Jaunmuktāne. Līdz 1.vietai pietrūka 4 sekundes. Protams, arī viņiem balvā kliņģeris.

Visi sacensību rezultāti un cita aktuālā informācija pieejama sacensību mājas lapā: 2017.kapa.lv 

Nākošās Latvijas kausa sacensības Azimuta trīsdienas notiks Smiltenes novadā  28.-30.jūlijā. Sacensību centrs būs Grundzāles pagasta Trīssaliņās.  Informācija un pieteikšanās sacensībām

Informāciju apkopoja: 
Raivis Kalniņš
Gaujienas sporta organizators
Dalīties:
12. jūlijs, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs