19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes novada uzņēmēji projekta “COOP Local” ietvaros piedalās Hanzas dienās Tartu

Print Friendly, PDF & Email

Aizvadītajās brīvdienās 8.-9.jūlijā, Apes novada uzņēmēji projekta “COOP Local” ietvaros devās uz Tartu –Hanzas dienām.

Kā katru gadu, Tartu vecpilsētu piepildīja viduslaiku gars, jo plaši tika svinētas – Hanzas dienas! Pilsēta smaržoja pēc dažādu laikmetu, cepešu, maizes, tējas, saldumu un augu aromātiem. Centrālajā vecpilsētas ielā un parkos plūda cilvēku straumes, priecājoties par amatnieku piedāvājumu. Šogad arī Apes un Smiltenes novada ražotāji projekta “COOP Local” ietvaros piedalījās tirgus andelē un ar savu produkciju bagātināja Igaunijas vērienīgo Hanzas amatniecības un mājražotāju tirdziņu. Mūsu dalībnieki priecājās par jauko gaisotni un labo laiku Hanzas dienu laikā.

No Apes novada tirdziņā piedalījās un kaimiņvalsts piedāvājumu dažādoja Dina Semjonova ar saviem floristikas izstrādājumiem, kā arī veicināja apmeklētāju iesaistīšanos radošajās darbnīcās, gatavojot dažādus izstrādājumus no dabas materiāliem. Uz vietas radot kļavu lapu cepures pašai meistarei pircēji esot teikuši: „Tas ir kaut kas ekskluzīvs, visā lielajā tirgū citur nekur tādas nepiedāvā. Kaut kas neredzēts un interesants!” Rokdarbniece Vineta Meistere piedāvāja plašā klāstā savus rokdarbus un rotas, savukārt, Anda Sutugova – veselībai dabīgus sīrupus no meža veltēm.

Uz Tartu kopā ar Andu Plaumu un viņas lina izstrādājumu maisiņiem, un galdsegām, aizceļoja arī Apes novada audēju darbi, kas katram pircējam ļāva izvēlēties sev tīkamāko.

Turpretī zīmola “Zīle” dizainere  Aiva Zīle šo tirdziņu bija atradusi pati un jau zināja, ka šeit viņas izstrādājumus gaida un viņa var ieinteresēt pircējus ar savu daudzveidīgo lina dizaina apģērbu piedāvājumu, vienlaicīgi viņa priecājas, ka arī Igaunijā ir atradusi savas produkcijas klientu loku. Kā saka Aiva: “Tirgus bija labs. Arī ar tirgošanos esmu apmierināta un Tartu ir interesanta skaista  pilsēta, kur gribas atgriezties.”

Hanzas dienu tirdziņš deva jaunu pieredzi un, kā atzīst mājražotājas un uzņēmējas, radīja atkal jaunas ierosmes kā dažādot savu darbību.

Aktivitātes tiek realizētas Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Nr. Est-Lat14 “Pārrobežu sadarbības veicināšana vietējiem pārtikas produktu ražotājiem un amatniekiem pierobežā” (COOP Local) ietvaros.

 

Baiba Vadone
Apes novada uzņēmējdarbības speciāliste
Dalīties:
13. jūlijs, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen