12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Radošās atpūtas pēcpusdiena “Vītolēni Zvārtavas pilī”

Print Friendly, PDF & Email

 

 

2017.gada 22.jūlijā radošās mūzikas nometnes Vītolēni dalībnieki tiek gaidīti Zvārtavas pilī, kas atrodas netālu no nometnes norises vietas – Gaujienas.

Mūsdienās Zvārtavas muižas komplekss ir Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Starptautiskais mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) radošā filiāle, kur radošas atpūtas pēcpusdienā topošiem mūziķiem būs iespēja iepazīt Zvārtavas pili (celta 1881.gadā), tās vēsturi, arhitektūras īpatnības, 20.gs.50.- 90.gadu mākslas darbus no LMS muzeja kolekcijas un piedalīties interesantās radošās darbnīcās. Mākslas dažādās izpausmes palīdzēs izzināt palīdzēs LMS prezidents, tēlnieks Igors Dobičins, mākslas zinātniece Baiba Guste un jaunā keramiķe Latvijas Mākslas akadēmijas studente Marta Prēdele. Radošās darbnīcas: „Jauns trauku dizains”, „Radi mākslu un tetovē”, „Koks pie koka – uguns skulptūras radīšana”, „10 jautājumi konkurentam” domātas un izveidotas, lai rosinātu izprast vizuālās mākslas un mūzikas jomu saskarsmes iespējas, radošās domas citādākus aspektus. 

Iejūtoties pils vēsturiskajā atmosfērā, līdzīgi kā pirmo pils saimnieku grāfu Ferzenu laikā, nometnes dalībniekiem būs iespēja baudīt koncertu “Metamorfoze Nr.2”, kur piedalīsies: Zane Jurēvica (flauta) Liene Dobičina (flauta) Zane Rubesa (klavieres) ar komponistu: K.F.E.Baha, F. Kūlava, A.Jaširo, G.Šokera mūzikas skaņdarbiem.

Radošās atpūtas pēcpusdiena “Vītolēni Zvārtavas pilī” iecerēta kā māksliniecisko aktivitāšu un saliedētības pasākums mūzikas nometnes Vītolēni dalībniekiem, kuri laipni aicināti iepazīt tuvumā esošo Zvārtavas pili, piedalīties mākslas radīšanā un baudīt liepu ziedu smaržu ezera krastā.

 

 

Dalīties:
12. jūlijs, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs