12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Par ārkārtēju situāciju Apes novadā saistībā ar lielo nokrišņu daudzumu

Print Friendly, PDF & Email

 

18.septembrī Apes novada domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma lēmumu lūgt Latvijas Republikas Ministru Kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju saistībā ar lielo nokrišņu daudzumu Apes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Augustā un septembra sākumā gandrīz nepārtraukto ilgstošo lietavu rezultātā ar minimālu dienu skaitu, kad nelīst, Apes novada teritorijā esošās lauksaimniecībā apstrādājamās zemes atrodas ārkārtas situācijā un ir radījušas būtiskus zaudējumus vietējiem zemniekiem. Šobrīd (uz 18.09.2017.) aptaujāti ir 22 zemnieki no lielākajām saimniecībām un ir konstatēts, ka Apes novada teritorijā ir applūduši lauksaimniecības kultūru sējumi, stādījumi, aramzemes un papuves vairāk kā 7130 hektāri platībā. Ir lauki, pie kuriem nav iespējams piekļūt sakarā ar to, ka ceļa segums lauku teritorijās ir ļoti mīksts un slapjš, tehnika grimst jau pirms nonākšanas uz tīruma. Grāvjos ūdens pacēlies vairāk kā par 1 metru un tas netiek novadīts. Grāvji plūst uz ceļu braucamās daļas. Appludinātie zālāji vietām ūdens līmeni sasniedz 0.5 m.

Lai iespēju robežās palīdzētu Apes novada saimniecībām, Apes novada dome lūgs Zemkopības ministrijai iekļaut Apes novada administratīvo teritoriju Ministru kabineta 29.08.2017. rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (TA-1870, 1.§).

Vairāk foto

Ilze Ērmane
Apes novada domes
personāla speciāliste, sabiedrisko attiecību speciāliste
64307215, ilze.ermane@ape.lv

 

Dalīties:
18. septembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs