12.jūlijā plkst.14:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

19.jūlijā plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

26.jūlijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apē viesojas Sōmerpalu pagasta pārstāvji

Print Friendly, PDF & Email

 

28.septembrī Apes novada pašvaldībā viesojās Igaunijas Republikas Sōmerpalu pašvaldības pārstāvji.

Igaunijas kolēģi tikās ar Apes novada domes priekšsēdētāju Jāni Libertu, lai iepazītos ar realizēto administratīvi teritoriālo reformu un Apes novada veidošanās pieredzi. Tika vērsta uzmanība gan uz teritoriālo sadalījumu līdz 2009.gadam, gan pēc 2009.gada, kā arī par Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanām, deputātu un iedzīvotāju skaitu novados. J.Liberts dalījās pieredzē arī par Apes novada pašvaldības budžeta veidošanas principiem, projektu realizēšanas iespējām, uzņēmējdarbības specifiku, izglītības tīklu novadā, kā arī par ieguvumiem – esot mazam novadam.

Kopš 2013.gada Igaunijas pašvaldību vēlēšanām valstī ir daļēji īstenota administratīvā reforma un, arī pēc vēlēšanām 2017.gada oktobrī, pašvaldības tiks apvienotas. Sōmerpalu teritoriju apvienos kopā ar vēl 4 pārvaldēm, līdz ar to, priekšā ir smags darbs, lai visas teritorijas spētu sadzīvot vienā pašvaldībā.

Ilze Ērmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Dalīties:
6. oktobris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs