12.12. plkst.16:00 Dzīvokļu komisjas sēde, Gaujienas pagasta pārvaldes telpās

Saistītie raksti

Apes novada 2018. gada skaistākais dižkoks

Print Friendly, PDF & Email

 

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Apes novada domei sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi 2018. gadā  ir iecere organizēt konkursu par novada skaistākā dižkoka titulu.

Dižkoki ir savu sugu vecākie un lielākie eksemplāri. Daudzos gadījumos tie ir nozīmīgi un izcili ainavas elementi – dabas krāšņuma un varenības apliecinājumi. Tiem ir arī liela nozīme dabas daudzveidības uzturēšanā – mājvieta daudzām dzīvo organismu sugām, tostarp retām un apdraudētām. Bieži dižkokiem ir arī kultūrvēsturiska nozīme – ar tiem saistās vēstures notikumi, tie ir vēstures liecinieki cauri gadu simtiem.

Novada iedzīvotāji līdz 2018.gada 15.aprīlim tiek aicināti pieteikt dalībai konkursā sev tuvākajā apkārtnē zināmos dižkokus. Dižkoka statusam atbilst koki, kuri 1,30 m augstumā no koka stumbra sākuma (vieta, kur beidzas sakņu kakls) sasniedz noteiktu apkārtmēru:

Baltais vītols 4,5 m; Parastais ozols  4,0 m; Parastā vīksna 4,0 m; Parastā goba 4,0 m; Trauslais vītols 4, m; Parastā liepa 3, 5 m; Parastais osis 3,5 m; Parastā kļava 3,5 m; Parastā apse 3, 5 m; Eiropas lapegle 3,2 m; Parastā egle 3,0 m; Āra bērzs 3, 0 m; Parastā zirgkastaņa 3,0 m; Parastā priede 2,5 m; Melnalksnis 2,5 m; Parastā ieva 1,7 m; Baltalksnis 1,6 m; Parastais pīlādzis 1,5 m; Rietumu tūja 1,5 m; Parastais kadiķis 0,8 m.

Ja Tev šķiet, ka esi dabā redzējis koku, kurš atbilst dižkoka statusam – raksti vai zvani Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoriem:

Rūta: ruta.zepa@daba.gov.lv  mob.tālr.:26361362

Jānis: janis.perle@daba.gov.lv  mob.tālr.: 26222682

Sūtot e-pastu, norādi koka sugu un atrašanās vietu-koordinātes vai aprakstu, kur koku meklēt. Ja iespējams, sūti  arī koka fotogrāfiju! Varbūt zināms kāds nostāsts par koku vai par tā iespējamo vecumu, sūti arī šādas ziņas.

Varbūt tieši Tavs  atrastais dižkoks iegūs titulu “Apes novada 2018.gada skaistākais dižkoks ”.

Astra Binde
Ttūrisma darba organizatore Apē
Dalīties:
10. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs