Saistītie raksti

Apes novada senioriem – veselīga ekskursija uz Raunu

Print Friendly, PDF & Email

Rudenīgā ekskursijā, veselības projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes novadā” ietvaros, Apes novada visu četru pagastu aktīvākie un darbīgākie seniori tika aicināti braucienā uz Raunas novadu. Pasākumu koordinēja Apes novada senioru apvienības “Iesim kopā“ vadītāja Ausma Agare.

Raunas novads pēc iedzīvotāju skaita ir visai līdzīgs Apes novadam un sastāv no Raunas un Drustu pagastiem. Mūsu apmeklētie objekti, izņemot noslēdzošo, atradās novada centrā – skaistajā un sakoptajā Raunas ciemā. Daudziem bija pārsteigums, ka šajā novadā, ar kuru, tāpat kā ar Smilteni un Alūksni, mums ir kopīgs tūrisma sadarbības projekts “Vidzemes šosejas pieturas”, ir  tik daudz interesantu objektu! Vienā dienā visus nemaz nav iespējams paspēt apmeklēt, tādēļ, atbilstoši projekta tematikai, izvēlējāmies pašus “veselīgākos”.

Par ķiploku audzēšanu, to vērtīgajām īpašībām un daudzveidīgo pielietojumu mūs iepazīstināja uzņēmumā SIA “Latvijas Ķiploks”. Savukārt par ierastā cukura un balto miltu aizstāšanu ar dabīgiem produktiem rosināja padomāt čipsu ražotāji “Latnature”. Kaltētas bietes, burkāni, selerijas, kalē kāposti un citi ar dažādām piedevām – upeņu, baraviku, linsēklu, medus u.c. Patiešām veselīgi!

Jaukā gide – Raunas sporta un veselības speciāliste Sanita Krone pastāstīja par vietējām sporta aktivitātēm un citām norisēm. Viņas vadībā apskatījām Raunas pilsdrupas, uzkāpām to skatu tornī. Takas malā izkustēties rosina ar projektu palīdzību iekārtoti sportisku atrakciju elementi, kurus drosmīgākie arī izmēģināja. Pie Mācītājmuižā iekārtotās Raunas pansijas apskatījām interesantu trenažieru laukumu, kas domāts cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām. Bez tam trenažieri Raunā izvietoti arī pie pilsdrupām. Arī tos mūsu ekskursijas dalībnieki labprāt izmēģināja un vēlētos līdzīgus redzēt arī savos pagastos.

Pārsteidza Raunas luterāņu  baznīca, kuras celtniecība sākusies jau 13. gadsimtā – par to vairāk mums pastāstīja Raunas TIC darbiniece Justīne. Gar Raunas upi un Līčupi iekārtotajā  Veselības takā redzējām smilšakmenī izveidojušos Velnalu, kā arī iespaidīgo pilskalnu –Tanīskalnu. Interesenti iegriezās Raunas tūrisma informācijas centrā, kas iekārtots pie autoostas. Turpat netālu piemineklis Jānim Cimzem, skvērā izvietota Dabas fotogalerija.

Noslēgumā ciemojāmies saimniecībā  “Jaun-ieviņas”, kurā audzē gan savvaļas zirgus un govis, gan arī cidonijas, piedāvā telpas pasākumiem un naktsmītnes. Viesmīlīgie saimnieki pacienāja mūs ar gardām vakariņām un labprāt dalījās pieredzē. Jāpiebilst, ka brauciena dalībniekiem katrā no saimniecībām tika piedāvātas arī vietējo produktu degustācijas un iegādes iespējas.

Paldies raunēniešiem par viesmīlību un pozitīvi apskaužamu radošumu dažādu veselīgu produktu radīšanā! Mūsu apmeklētajās ražotnēs strādā tikai nedaudzi darbinieki, bet paveic apbrīnojamas lietas. Brauciena laikā radās arī vairākas novadu sadarbības idejas gan sportā, gan kultūrā, ko būtu iespējams īstenot nākotnē.


Brauciens organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/057 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes novadā” ietvaros.

Astra Binde
Apes tūrisma darba organizatore
Dalīties:
2. novembris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs