12.12. plkst.16:00 Dzīvokļu komisjas sēde, Gaujienas pagasta pārvaldes telpās

Saistītie raksti

Kultūra Apes pilsētā

Print Friendly, PDF & Email

 

Krāsu un notikumu bagātais oktobra mēnesis ir aizlidojis vēja spārniem! Paldies visiem par emocijām, par kupli apmeklētajiem pasākumiem Apes tautas namā, par domu apmaiņu, ierosinājumiem, padomiem! Apes tautas nams kļūst par vietu, kurā notiek ne tikai kultūras, bet arī citu jomu  pasākumi –  dažādas apmācības, semināri, lekcijas.

Oktobrī savu darbību uzsāka 9 amatiermākslas kolektīvi, pirmdienās, kā ierasts, tautas namu pieskandina arī Apes pūtēju skanīgās dziesmas un ir iespēja apgūt arī balles dejas pieaugušajiem. Paldies, ka Jūs esat!

 Šis ir Dziesmu un Deju svētku gads, ļoti gaidījām jaunus, kā arī bijušos dalībniekus, kas varētu kopā ar mums doties uz svētkiem, bet diemžēl tā arī nesagaidījām… Lai izturība, neatlaidība un mīlestība uz mūsu kopīgi iesākto, un lai skan Apes skanīgās balsis un raitais deju solis jūlijā Rīgā!

Novembris ir patriotisma mēnesis, tāpēc pasākumu plāns ir veidots tā, lai mēs atcerētos, kas mēs esam, pieminētu un godātu tos, kuri cīnījās par mūsu zemi, Latviju, atrastu laiku arī, lai pabūtu kopā ar savām ģimenēm.  Mēs katrs atsevišķi un visi kopā veidojam savu pilsētu un Latviju. MĒS ESAM LATVIJA! Apes tautas namā būs pieejami gan izklaides, gan izglītojoši pasākumi.

Es jūs aicinu uz tikšanos ar grāmatu “Jettes dienu grāmata” un tās autori Elīnu Apsīti. Šis būs patiesi latvisks stāsts, kurš liks mums katram paskatīties uz sevi un savu nebeidzamo skrējienu un ikdienā iecienīto teikumu – ka nav laika… Izvērtēt savu dzīvi, ieraudzīt savu Latviju, pašam sevi…

11. novembris – Lāčplēša diena. Mēs katru gadu ieslēdzam televizorus un vērojam tiešraides no Rīgas krastmalas, kur tūkstošiem cilvēku iet lāpu gājienā un noliek svecītes 11. novembra krastmalā. Apē šo tradīciju iedibināt nav viegli, bet varbūt tieši šogad mēs varam pastāstīt saviem bērniem un paši sev, kas ir Lāčplēša diena, iznākt no mājām un godināt mūsu varoņus, kuriem pateicoties, mēs dzīvojam brīvā Latvijā. Gaidot Latvijas 100 gadi, sāksim jaunu pasākumu ciklu “100 dziesmas Latvijai”. Tādēļ pēc svētbrīža baznīcā, lāpu gājiena, Apes novada Jaunsargu svinīgā solījuma došanas un piemiņas brīža kapsētā, mēs jūs visus aicinām uz Apes tautas namu, lai kopā ar Apes kapelu tā vienkārši padziedātu sev tīkamas, patriotiskas, skanīgas dziesmas. Uz šiem dziesmu vakariem aicināts ikviens, kuram ir vēlme vienkārši padziedāt. Šādus vakarus veidosim vienreiz mēnesī. Noslēgumā būs iespēja noskatīties Apes pilsētas svētku filmu “Rūpniecības ielas stāsti un bagātības”.

12. novembrī esiet aicināti uz Lāčplēša dienas un Latvijas valsts proklamēšanas 99. gadadienai veltītu koncertu, ko mums sniegs Dobeles zemessargi. Pirms koncerta – Apes novada domes priekšsēdētāja Jāņa Liberta uzruna. Koncerts ir bezmaksas. Aicinām uz koncertu ņemt līdz sarkanbaltsarkanas svecītes, lai kopā varam izveidot gaismas sienu, godinot brīvības cīnītājus.

18. novembrī plkst. 9.00 esiet aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai veltītu dievkalpojumu baznīcā, bet plkst. 17.00 Apes tautas namā būs iespēja noskatīties Askolda Saulīša filmas “Astoņas zvaigznes” pirmizrādi. Ieeja brīva.

Es ceru, ka ielūkojoties novembra kultūras notikumu plānā, jūs katrs atradīsiet kaut ko priekš sevis!

Decembris ir balto domu, gaišuma, siltuma meklēšanas, radīšanas mēnesis, kad gribam dot, bet priecājamies arī saņemot. Decembris ir arī lielas steigas mēnesis –  gada beigas, neskaitāmi koncerti, bērnu eglītes, dāvanu meklēšana… Tāpēc Apes tautas nams jums gādās par emocijām jau no paša decembra sākuma.

2.  decembrī uz skaistu koncertu “Sajūti Ziemassvētkus” jūs aicina Iveta Baumane, Roberts Pētersons un Viesturs Samts, kuri savā koncertā izpildīs skaistākās latviešu un ārzemju Ziemassvētku dziesmas. Biļetes iepriekšpārdošanā Apes novada domes kasē, darba laikā no 13. novembra. Pašā vakarā iegriezt ziemas ballīti aicināti kopā ar grupu Ginc un ES.

8.decembrī esiet aicināti kopā ar Unu Teteri Teterovsku uz sveču liešanas meistarklasi. Jums būs iespēja pašiem liet sveces no sojas un pēc tam tās dāvināt saviem mīļajiem.

14. decembrī skaistākās melodijas jums veltīs Alūksnes mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

16.decembrī īstu Ziemassvētku gaidīšanas sajūtu jums būs sarūpējuši Apes tautas nama amatiermākslas kolektīvi koncertstāstā “Reiz Ziemassvētkos…”

17. decembrī Ziemassvētku stāsts mazākajiem Apes iedzīvotājiem un viņu ģimenēm – Muzikāla izrāde “Ziemassvētki rūķu bodē”, kurā visi varēs darboties līdz un nopelnīt īstu rūķu naudu. Pēc izrādes tiks dāvātas saldumu paciņas pirmsskolas vecuma bērniem, kuri neapmeklē bērnudārzu.

Nedēļu pirms Ziemassvētkiem veltīsim bērnu dārza, skolas eglītēm un darba kolektīvu kopējai sanākšanai.

Īsi pirms Ziemassvētkiem 22. decembrī uz sajūtu koncertu Apes baznīcā mūs aicina Ilze Ērmane.

Atpūtas vakars vecākajai paaudzei  “Siltajām dvēselēm” šogad notiks 29. decembrī. Par labu mūziku un atpūtu rūpēsies Dricānu Dominante no Rēzeknes, protams, būs arī laba vēlējumi, pārsteigumi…

Pavadīt Vecgadu un sagaidīt Jauno 2019. gadu aicinām Apes tautas namā kopā ar grupu “Putukvass”.Galdiņus aicinām rezervēt laicīgi.

Šajā rakstā ir iekļauti lielākie koncerti un notikumi Apes tautas namā. Sekojiet līdz informācijai, afišām, jautājiet, iesakiet. Mēs esam atvērti ierosinājumiem, ieteikumiem, lai jūs mūsu pilsētā justos labi….

Ilva Sāre
Apes tautas nama vadītāja
Dalīties:
10. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs