Saistītie raksti

 Latvijas 99. gadadienai veltītie pasākumi

Print Friendly, PDF & Email

 


17.novembrī plkst.19:00 Trapenes kultūras namā. Latvijas valsts svētku koncerts “Dzimtene – mūzika mūžīgā”. Piedalās kultūras nama amatiermākslas kolektīvi.

 

18.novembrī plkst. 9:00 Latvijas Republikas proklamēšanas 99 gadadienai veltīts svētku dievkalpojums,  Apes Svētā Mateja ev.lut. baznīca.

18.novembrī plkst.17:00 Gaujienas tautas namā. Latvijas valsts svētku koncerts ” Mūsu zemīte”, kopā ar saksofonistu Arni Grapu un tautas nama sieviešu un vīriešu vokālie ansambļi.

 

18.novembrī plkst. 19:00 Virešu saieta namā. Latvijas valsts svētku uzvedums pēc filmas „Maija un Paija” motīviem. Piedalās Virešu Saieta nama amatiermākslas kolektīvi.

 

Filma “Astoņas zvaigznes”
Pirmizrāde – 2017. gada 18. novembrī, arī mūsu novadā – Apes tautas namā plkst.17:00 un Gaujienas tautas namā plkst. 18:00

Astoņas zvaigznes, rež. Askolds Saulītis, 100′, Latvija, 2017 Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem. Pirmais Daugavgrīvas, otrais Rīgas, trešais Kurzemes, ceturtais Vidzemes, piektais Zemgales, sestais Tukuma, septītais Bauskas un astotais Valmieras latviešu strēlnieku bataljons – tā ir Latvija vēl pirms Latvijas. Vēsturiski hronoloģisks pētījums, kas aptver laiku no strēlnieku bataljonu organizēšanās un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās nesen dibinātajā Latvijas valstī. Mājās. Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja Liels Laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

 

 

Informāciju apkopoja
Laima Poševa
Apes novada kultūras darba organizatore
Dalīties:
13. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs