14.12. plkst.13:00 Sociālo jautājumu komitejas sēde 

14.12. plkst.15:00 Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēde

21.12. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.12. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

 

Analizējot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aizvadīto mēnešu statistiku par ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, var secināt, ka teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem. VUGD norāda, ka lielu daļu traģisko nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākumā ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju, bez uzraudzības atstātu piedegušu ēdienu un konkrētus ugunsdrošības pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni.

Diemžēl traģiski ugunsgrēki ar cietušajiem un bojāgājušajiem ir VUGD ikdiena un lielākoties ugunsgrēki ar bojāgājušajiem ir izcēlušies tieši cilvēku bezatbildības un neapdomības dēļ – daļu no šiem ugunsgrēkiem varēja novērst, ja cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, kā piemēram, nesmēķētu gultā, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles, un nelietotu bojātas krāsnis.

Arī  Vidzemē šomēnes bijuši vairāki ugunsgrēki, kuros gāja bojā 4 cilvēki.  Viens no ugunsgrēkiem, visticamāk, izcēlās, jo mājas iemītniekiem bija ieradums uz plīts žāvēt malkas skaliņus un papīrus, kā arī turpat pie plīts stāvēja malka. Tas jau iepriekš bija izraisījis vairākkārtējus ugunsgrēkus, tomēr ieradums netika mainīts un tas izrādījās liktenīgs cilvēka dzīvībai. Ugunsdrošības prasību ievērošana un piesardzība būtu ļāvusi izvairīties no ugunsgrēka izcelšanās, kā arī mājās uzstādīts dūmu detektors, būtu ļāvis ugunsgrēku pamanīt savlaicīgi.   

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot pašus svarīgākos drošības padomus:

Un pats svarīgākais, kas ir jāatceras – ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Informāciju sagatavoja:
Sandra Vējiņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē
Tel. 27018728, sandra.vejina@vugd.gov.lv

 

 

Dalīties:
27. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs