25.10. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Par konkursiem Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā

Print Friendly, PDF & Email

Skatuves runas konkurss 2017

“Kāda kuram dziesma”

Pulkstenim bija tāda dziesma;
-Tink. Tink. Tink.-
Zīlītei bija tāda dziesma:
-Pink. Pink. Pink. –
Sivēnam bija tāda dziesma:
-Rukš. Rukš. Rukš.-
Ezītim bija tāda dziesma:
-Pukš. Pukš.  Pukš.-
Kaķim bija tāda dziesma:
-Ņau. Ņau. Ņau.-
Zivij bija tāda dziesma:
 nu – kāda?

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā 24.novembrī  Apes novada 1.-4.klašu skolēni pulcējās uz Ojāra Vācieša daiļradei veltīto skatuves runas konkursu. Konkursā piedalījās 31 dalībnieks no Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, Trapenes sākumskolas un Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas. 1.-2.klases skolēni runāja Ojāra Vācieša dzejoļus, bet 3.-4.klases skolēni bija izvēlējušies dažādu latviešu autoru darbus.

Ļoti iepriecināja konkursa dalībnieku sniegums, kuru vērtēja kompetenta un pieredzējusi žūrija – Līga Bukovska – O. Vācieša Gaujienas pamatskolas mācību pārzine, Andrejs Puļļa – skolotājs, O. Vācieša Gaujienas pamatskolas saimnieks, Lūcija Kapača – latviešu valodas un literatūras skolotāja, Dzidra Švarte – mūzikas un latviešu valodas skolotāja, Sanita Sproģe – Gaujienas TIC vadītāja. Kamēr žūrija izvērtēja daiļrunātāju sniegumu, skolēnus izklaidēja Santa Sāre – Gerža.

 Konkursa laureāti 1.-2.klašu grupā:

1.vieta

Emīls Jurka

D. Ozoliņa Apes vidusskola 
skolotāja Rūta Rateniece
2.vieta

Tomass Gustavs Celebergs

D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Rūta Rateniece
 

Annija Strauta

D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Līvija Karro
3.vieta

Agnete Esmeralda Lauce

O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Sarmīte Bauska
 

Egija Auziņa

O. Vācieša Gaujienas pamatskola skolotāja Sarmīte Bauska

Atzinība

Ance Ābolkalne

D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Līvija Karro
  Rodrigo Saharovs O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Sarmīte Bauska

3.-4.klašu grupā:

1.vieta Rauls Pakalns O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Vizbulīte Jaukule
  Emīlija Ēvele D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Alda Liepiņa
2.vieta Marta Kalniņa O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Vizbulīte Jaukule
  Evelīna Uva strēlniece D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Alda Liepiņa
3.vieta Kerija Katrīna Bērziņa O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Vizbulīte Jaukule
  Karolīna Kazaka D. Ozoliņa Apes vidusskola
skolotāja Alda Liepiņa
atzinība Beate Ketija Pilmane O. Vācieša Gaujienas pamatskola
skolotāja Aija Palmbaha
  Katrīna Zariņa Trapenes sākumskola
skolotāja Rasma Priževaite

 

Paldies visiem skolotājiem par bērnu sagatavošanu konkursam! Paldies žūrijai par konkursa dalībnieku snieguma izvērtēšanu! Paldies sponsoriem – SIA  “Very – Berry” un personīgi Gundegai Sauškinai!

Vairāk foto

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas sākumskolas skolotājas

 


Literārais konkurss Ojāra Vācieša piemiņai

„Es tevi tā mīlu, ka asiņu vietā
Man var tavi ūdeņi plūst!”

Šīs Ojāra Vācieša dzejas rindas, veltītas Gaujai, ir pamats, noteicošais faktors jaunrades darbu konkursam „Gaujas prēmija”, ko jau vairākus gadus rīko Ādažu vidusskola. No mīlestības pret Gauju, kuras krastos rit ādažnieku dzīve, radusies ideja turpināt Ojāra Vācieša iesākto. Pagājušajā gadā arī mēs, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, saņēmām aicinājumu piedalīties šai konkursā kā skola Gaujas krastā, un tā otro gadu mūsu skolēni – jaunie talanti – apliecina savas radošās spējas plašākā skolu sacensībā.

Šogad konkursā piedalījās 7 skolēni : Alise Lūse, Ija Alvatere (5.kl.), Jūlija Katrīna Celenberga, Rinalds Kigitovičs (7.kl.), Daniels Auziņš, Ance Pakalne (8.kl.), Rainers Alvateris (9.kl.). Skolēni rakstīja prozas darbus, kuru virsrakstā kāds O.Vācieša dzejas citāts, atbilstoši tam izsakot savas domas un asociācijas.

24.novembrī 5 skolēni kopā ar latviešu valodas skolotāju Ilzi Zilberi  piedalījās Ādažu vidusskolā šī konkursa noslēgumā – svinīgā pasākumā. Bija patīkami dzirdēt, ka pirmo no 8 dalības skolām nosauca Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolu. Klātesošos uzrunāja Ādažu vidusskolas direktore, vēlreiz atgādinot konkursa idejas būtību, kas jau izteikta pieminētajās dzejas rindās, Ādažu novada domes priekšsēdētājs, uzsverot, ka būt stilīgam un modernam nozīmē rakstīt un nebaidīties sevi tādējādi apliecināt, rakstnieks Aivars Kļavis, dodot padomus jaunajiem autoriem un atgādinot, cik liela nozīme ir lasīšanai kā visu radošo spēju izkopšanai. Pasākuma gaitā vērojām skaistus priekšnesumus Ādažu vidusskolas skolēnu izpildījumā gan dzejā, gan dejā, gan mūzikā. Lai atraisītu skolēnus no mulsa sastinguma, konkursa organizators iesaistīja visus atraktīvā spēlē, kurā pēdējais dalībnieks un līdz ar to uzvarētājs bija mūsu Rinalds.

Skolēni saņēma skaistas piemiņas balvas, pateicības, kuras izskanēja patiešām sirsnīgi un mīļi.   

Pēc svinīgā pasākuma klātesošie varēja dalīties iespaidos pie kafijas tases un garšīga kliņģera.

Pasākums mums visiem deva pozitīvas emocijas, vēlmi turpināt grūto gājienu savas daiļrades kalnā uz augšu!

Ilze Zilbere
Skolotāja
Dalīties:
30. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs