12.12. plkst.16:00 Dzīvokļu komisjas sēde, Gaujienas pagasta pārvaldes telpās

Saistītie raksti

Putras programma 2017 Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā

Print Friendly, PDF & Email

 

Jau vairākus gadus oktobrī mūsu skola iesaistās “Vislatvijas Putras programmā”. Šis  projekts tiek īstenots sadarbībā ar „Rīgas Dzirnavnieks”, Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Šī gada akcijas devīze bija “Auzās ir spēks”.

Katrai klasei ir iespēja no jauna iepazīt un atkārtot zināšanas par graudaugiem, par veselīgu uzturu, aktivitātēm svaigā gaisā, kustīgu dzīvesveidu. 1. – 4. klase iepazinās ar piedāvātajām interneta prezentācijām “Putras programma 2017”, bet 5. – 8. klase piedalījās “Putrings” aktivitātēs.

Kopīgi klasēs klajām galdus, runājām un darījām, sportojām un dziedājām, zīmējām un līmējām, lai katra stunda izdodos interesanta, aizraujoša.

Pirmo gadu šajā aktivitātē iesaistījās arī mūsu pirmsskolas grupa “Taurenītis”. Viņiem tās bija nodarbības Maizes nedēļas garumā, kas saucās – “Neba maize pati nāca.”

Pirmsskolas izglītības grupā “Taurenītis” Maizes nedēļa norisinājās no 16. līdz 20. oktobrim.

Visas nedēļas garumā grupās notika dažādas aktivitātes – zīmēja, līmēja, krāsoja un grieza, veidoja, dziedāja, gāja rotaļās, arī cepa un vārīja, lai izzinātu – kā un no kā top maize un ne tikai.

Piektdien, nedēļas noslēgumā, katra grupa prezentēja savu veikumu. Grupa “Taurenītis 1” (sk. Maija Paiķena, sk. palīgi Ira Riepniece, Sarmīte Bērziņa) savu prezentāciju uzsāka ar tautasdziesmu:

Putra kājas apāvusi
Iet pie bērniem ciemoties.
Piesargies Tu, putriņa –
Bērni tevi apēdīs.

Bērni dziedāja dziesmu “Mala, mala pelīte” un parādīja ar pirkstiņkrāsām kopīgi krāsoto un līmēto darbu no makaroniem, kas saucās “Saulriets” un demonstrēja savus pašgatavotos grabuļus – pudelēs sabērtus makaronus. Interesanti bija pašu bērnu veidotie, dažādie maizes kukulīši – baltmaize, rupjmaize, karašiņa no papīra un kreppapīra, kā arī maizes iesaiņojumi polietilēnā.

Grupa “Taurenītis 2” (sk. Inese Ratsepa, sk. palīgs Ginta Auziņa) visas nedēļas garumā meklēja atbildes par labību uz daudziem kāpēc un kā? Visi kopā iepazinās ar labības veidiem, kā sauc, kā tie izaug, kas notiek pēc tam un ko no katra labības veida iegūst, ko var pagatavot. Iepazinās un vingrinājās atpazīt dažādu labību – kviešu, miežu un rudzu – vārpas. Cepa ābolu pīrādziņus, kliņģerīšus, ar pīrādziņu smaržu piepildot visu bērnudārzu.

Grupa “Taurenītis 3/4” visas nedēļas garumā čakli darbojās, praktiski izmantojot visas maņas, uzzināja no kā un kā top maize, maizes izstrādājumi. Bērni skolotāju (sk. Signe Sēkliņa, Māra Lazdiņa, sk. palīgs Natālija Kalniņa) vadībā cepa rauga mīklas pīrādziņus, kēksiņus ar rozīnēm un šokolādes gabaliņiem, gan arī Putras dienā vārīja auzu pārslu putru ar augļiem. Noslēguma prezentācijā garšīgo nedēļas veikumu skatījās fotogrāfijās  un priecājās par paveikto visi kopā. Mūsu nedēļa noslēdzās ar latviešu tautas pasakas “Kukulītis” uzvedumu.

 Saņēmām visi – gan lieli, gan mazi, dāvaniņas no “Rīgas dzirnavnieka” putriņas un batoniņus ar Mistera Grauda pazīšanās zīmi. Visiem tika Putras programmas aktivitātēm un receptēm.

Ēdīsim putras un būsim veselīgi!!!

Dagnija Pakalne un Signe Sēkliņa
skolotājas 
Dalīties:
13. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs