12.12. plkst.16:00 Dzīvokļu komisjas sēde, Gaujienas pagasta pārvaldes telpās

Saistītie raksti

Trapenē atzīmē Lāčplēša dienu

Print Friendly, PDF & Email

 

Šogad šo svētku dienu Trapenē organizēja nedaudz savādāk. Tuvojoties Latvijas simtgadei, Trapenes kultūras nams kopā ar pagasta pārvaldi organizēja pasākumu, lai aktualizētu patriotismu, vēlmi labāk izprast aizsardzības nozīmīgumu, veidotu piederības izjūtu Latvijai, radītu priekšstatu par karavīra profesiju un armijas lomu valsts aizsardzībā.

Sadarbībā ar NBS, 11. oktobrī Trapenes kultūras namā tika organizēta tikšanās ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes pārstāvjiem, kuri sniedza pasākuma apmeklētājiem ieskatu par Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes vēsturi, uzdevumiem, struktūru, simboliku, karavīru ikdienu.

Ieroču un ekipējuma displejā – gan lieliem, gan maziem  interesentiem tika dota iespēja iepazīt ieročus, uzdot jautājumus karavīriem, izmēģināt, cik smags ir viņu ekipējums (aizsargveste, ķivere, ierocis). Lai gan prezentācija, ieroču un ekipējuma displejs nebija visai kupli apmeklēts, tas izvērtās ļoti interesants, jo lielākajai daļai klātesošo tik tuva tikšanās ar karavīriem bija pirmo reizi. Karavīri bija atsaucīgi, labprāt visu izrādīja, paskaidroja un pacietīgi atbildēja uz neskaitāmiem jautājumiem.

Lāpu gājiens pulcēja vairākus desmitus dalībnieku. Šogad Lāpu gājienā ar mums kopā bija NBS Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri un Zemessardzes 31.AMII bataljona zemessargi. Tieši tāpēc pasākumā bija jūtama patriotiska noskaņa un gaisotne. Piemiņas brīdis pie pagasta pārvaldes ēkas bija piepildīts ar pozitīvām emocijām, lepnumu, vienotības un piederības garu. Trapeniešu sveiciens Latvijai izskanēja dzejoļos un kopīgi dziedātā dziesmā “Es dziedāšu par tevi, tēvu zeme”.

Trapenes pagasta pārvaldes vadītāja I.Popoviča
Foto no Svetlanas Spalviņas personīgā arhīva

 

Dalīties:
13. novembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs