Saistītie raksti

Noslēgusies akcija „Apceļosim Latvijas pilis un muižas”

Print Friendly, PDF & Email

 

Ar 25. novembra svinīgo pasākumu Jaunpils pilī, noslēdzās akcija „Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, kurā piedalījās 69 pilis un muižas, arī mūsu Gaujienas pils – Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola.

Sagaidot Latvijas simtgadi, projekta „Iepazīsti pilis un muižas – Baltijas kultūras mantojuma glabātājas” ietvaros Latvijas Piļu un muižu asociācija organizēja šo akciju laikā no 1. maija līdz 28. oktobrim.

Šajā laikā Gaujienas pils vēra durvis pavisam 447 apmeklētājiem no dažādām Latvijas un citu valstu vietām – Liepājas, Ventspils, Lubānas, Anglijas, Vācijas un citām. No visiem tūristiem 219 bija akcijas apceļotāji.

Visu vasaru un rudeni sestdienās un svētdienās skolas ļaudis dežurēja savā pilī, jo tieši šajās dienās bija vislielākais tūristu pieplūdums.

Lielākais mūsu palīgs visā akcijas periodā bija Gaujienas gids Jānis Krišjānis, kurš vadīja lielāko daļu ekskursiju pa pili un Gaujienas apkārtni.

Viesiem visvairāk interesēja skolas muzejs, pils interjers, viņi priecājās par sakopto apkārtni un mājīgajām iekštelpām.

Jaunpils pilī satikās apceļotāji ar piļu un muižu pārstāvjiem, 63 apceļotāji bija apmeklējuši visas 69 pilis un muižas. Visus šajā vakarā priecēja Dita Lūriņa ar kvarteta „Undertango” koncertu „Neizdziedātās lomas”. Iepazināmies ar iespaidīgo un pārsteidzošo Laimas Lupiķes izstādi „Krāsu spiets”, kā vakara pārsteigumu pils pagalmā vērojām uguns šovu. Jaunpils viesi varēja darboties radošajās darbnīcās un aktivitātēs, ko piedāvāja pils saimnieki.

Ieva Zariņa
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore
Dalīties:
20. decembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs