Saistītie raksti

Pieloc’, māsiņ, skolas somu bagātiem gabaliem!

Print Friendly, PDF & Email

 

Tā Auseklis rakstīja jau 19.gadsimtā. No tā laika mūsu zināšanu apjoms pieaudzis neskaitāmas reizes. Arvien smagākas kļūst skolas bērnu somas. Vai esam šajās somās salikuši vērtīgāko, turpmākajā dzīvē visvairāk nepieciešamo? Vai visiem bērniem mūsu gara mantas pieejamas vienādā mērā?

Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, radusies iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Tā paredz, ka visiem skolas vecuma bērniem un jauniešiem tiek radīta iespēja klātienē izzināt, iepazīt un izjust Latvijas vēstures, kultūras vērtības un dabas daudzveidību. Forumā “Par visu, kas Latviju padara par Latviju”, kas 7.decembrī norisinājās Rīgā, visu novadu pārstāvji tika informēti par iecerēm un tuvākajā laikā veicamajiem darbiem, lai visu novadu skolēniem “Latvijas skolas somā” tiktu piedāvātas jaunas iespējas iesaistīties aizraujošās un bagātinošās aktivitātēs, apmeklējot izrādes, koncertus, izstādes, tiekoties ar nozīmīgiem cilvēkiem, piedaloties un līdzveidojot notikumus, kas palīdz izprast un stāstīt tālāk Latvijas stāstu.

Lai mūsu novada “Latvijas skolas soma” 2018./2019. mācību gadā pildītos ar “bagātiem gabaliem”, sāksim jau šodien domāt un plānot: kādas izrādes būtu vērts redzēt, uz kādām izstādēm gribam aizbraukt, kādus cilvēkus ar viņu sasniegumu un veiksmes stāstiem vēlamies aicināt uz savām skolām, ko no Latvijas dabas bagātībām apskatīt klātienē.

Iniciatīvu finansēs no valsts budžeta līdzekļiem. „Latvijas skolas soma” piešķirtie līdzekļi tiks izmantoti: kultūras un mākslas norišu, novadpētniecības un dabas objektu apmeklējumiem mācību procesa ietvaros, sedzot ieejas biļešu, dalības maksu, transporta pakalpojumu utt. izmaksas; izglītības iestādēs notiekošo viesizrāžu un profesionālo radošo projektu, izrāžu, performanču, darbnīcu utt. norišu izmaksām.

Gunta Ļuļe
Izglītības darba speciāliste
Dalīties:
20. decembris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs