19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Projektā “COOP Local” Apes novada uzņēmēji piedalās apmācībās un mācību braucienos

Print Friendly, PDF & Email

                                                                                                                                                  

Gada nogales pēdējie mēneši projektā “Coop Local” ir bijuši pilni ar dažādām aktivitātēm gan Apes novadā, gan ārpus tā.

Tā 3. – 4. novembrī  Apes novadā un Smiltenes novadā mācību braucienā viesojās Igaunijas amatnieki no Setomaa, Repinas un Vastselinnas teritorijām, lai iepazītos ar mūsu novadu amatnieku un uzņēmēju piedāvājumu, un piedalītos kopīgā kontaktu veidošanas pasākumā.

14. – 15. novembrī Igaunijā norisinājās apmācības, praktiskais seminārs uzņēmējiem, kas darbojas gaļas un piena ražošanas un pārstrādes jomā. Pirmajā dienā dalībnieki uzzināja par lauksaimniecības produktu mārketingu un reklāmu, kā arī uzņēmuma Andre Farm pārstāve Erika Pääbus dalījās ar savu praktisko pieredzi gaļas un piena produktu mārketingā un pārdošanā, produktu pārstrādē un ražošanas uzņēmējdarbībā. Otrajā dienā dalībnieki devās mācību braucienā uz saimniecībām. Uzņēmuma “Mooska” saimniece Eda Veeroja dalījās praktiskā pieredzē par kūpinātas gaļas produkta attīstību, mārketingu un tirdzniecību, turpretī Nopri fermas īpašnieks Tiits Niilo – par piena produktu mārketingu un pārdošanu.

No 22. līdz 23.novembrim Apes novada uzņēmēji 10 cilvēku sastāvā devās pieredzes apmaiņas un mācību braucienā uz Krieviju, Pečoru un Pleskavas apgabaliem, rast jaunas idejas, kā arī veidot iespējamu sadarbību nākotnē. Vizītes laikā dalībnieki tika iepazīstināti ne tikai ar Pečoru inkubācijas centra darbības modeli, bet arī  tikās ar „KFX Lopotov” – saimnieciskās darbības pārstāvjiem piena lopkopībā pierobežā, uzzināja par Viktora Baranova saimniecībā audzēto ogu un augļu šķirnēm, klausījās uzņēmuma “Izborskas Praņiks” vadītājas pieredzes stāstu. Viņa prezentēja sava uzņēmuma produktu –“praņiks pūdercukurā” un aicināja mūsu ļaudis uz sadarbību. Brauciena ietvaros tikāmies arī ar amatniecības un tekstila jomu pārstāvjiem, iepazinām to sagatavoto produkciju. Ciemojāmies ekofermā “Izborskas Strauss”, kuras pamatnodarbe ir strausu audzēšana. Papildus saimniecība savā teritorijā izveidojusi Mini Zoo, kā arī nodarbojas ar kosmētikas produkcijas ražošanu. Otrajā dienā devāmies uz Pleskavas rokdarbu klāsteri, amatniecības māju, kurā darbojas apgabala amatnieki dažādos amatniecības veidos, pārstrādājot koku, veidojot pinumus, strādājot dekupāžas tehnikā, šujot lelles, veidojot keramikas izstrādājumus u.c. interesantus amatniecības izstrādājumus. Viesojāmies netālu no Pleskavas esošajā putnu fermā “Ptičij dvorņik”. Saimnieks savu uzņēmējdarbību sācis pirms 11 gadiem, izveidojot ne tikai putnu fermu, bet dažādu zvēru dārzu, nodarbojas arī ar gaļas pārstrādi. Paplašinoties, saimniecība izveidojusi inkubatorus dzīvnieku audzēšanai arī Pleskavā. Kopumā šī brauciena laikā guvām jaunus iespaidus, radās arī jaunas idejas, kas palīdzēs mūsu saimnieciskās darbības veicējiem dažādot savas saimniecības.

Savukārt no 7. līdz 8. decembrim Apes novadā notika augļu un ogu audzētāju praktiskais seminārs, kura pirmā diena tika veltīta mārketinga apgūšanai un sadarbības veidošanas nozīmei. Plašu ieskatu Lauksaimniecības preču mārketinga jomā sniedza lektore Tiiu Ohvril. Savukārt otrā daļa semināram bija Margusa Timmo pieredzes stāsts par kooperatīva “Seto dārzi” izveidi, darbības mehānismu un aktualitātēm. Tā kā apmācību un semināra tēma balstīta uz augļu un ogu audzēšanu un pārstrādi, tad likumsakarīgi otrajā dienā tikām jauki uzņemti mūsu novada uzņēmumā “Very Berry”, kur uzņēmuma vadītāja Gundega Sauškina iepazīstināja mūs ar savu pieredzes stāstu un niansēm, par ko vērts aizdomāties, darbojoties uzņēmējdarbībā un startējot plašākos tirgos. Tā pat dalībniekiem bija iespēja vērot ceha darbību un iepazīties ar uzņēmuma ražoto produkciju. Kopumā gan igauņu, gan latviešu uzņēmēji bija ļoti ieinteresēti, uzdeva daudzus jautājumus un  bija priecīgi par šo iespēju tikties ar mūsu novada aktīvo uzņēmēju, kas veiksmīgi veido savu biznesu un nes Latvijas veselīgās sulas un ogas arī pasaules tirgos. Savukārt, viesojoties bioloģiskajā saimniecībā “Vējiņi” Alsviķu pagastā, kuras darbības pamatā ir divas nozares – ogu un ābolu audzēšana un gaļas lopu audzēšana, saimniece Antra Paegle stāstīja savu pieredzi sulu un sīrupu bioloģiskā pārstrādē. Saimniece kopā ar ģimeni izgājusi savu ērkšķu ceļu līdz veiksmīgai biznesa attīstībai, šobrīd savus produktus  realizē Rīgā un saprot, ka apjomu vajadzētu vēl paplašināt.

Projekta “Coop local” aktivitātes turpināsies arī jaunajā 2018. gadā, tādēļ aicinām visus uzņēmējus, saimnieciskās darbības veicējus, amatniekus un aktīvos cilvēkus, sekot informācijai par aktivitātēm plašsaziņas līdzekļos – Apes novada mājaslapā http://www.apesnovads.lv, sociālajos tīklos Apes novada Facebook un Twitter kontos, informatīvajā izdevumā “Apes novada ziņas”. Esiet aicināti būt aktīvi, piesakieties un gūstiet sev ne tikai informāciju, bet arī pieredzi un kontaktus. Piedaloties mēs visi kopā varam būt tikai ieguvēji!

Un tā jau 2018. gada 18. – 19. janvārī plānotas apmācības dārzeņu audzētājiem un pārstrādātājiem Vastselinnā. Aicinām jau laikus pieteikt savu dalību, jo vietu skaits ir ierobežots.

Vairāk informācijas par projekta „Coop local” pasākumu aktivitātēm, sazinoties ar Apes novada projektu vadītāju Daigu Bojāri, tel. 64307213 vai mob.tel.28690844, e-pasts: daiga.bojare@ape.lv vai uzņēmējdarbības speciālisti Baibu Vadoni, tel.: 29436225 baiba.vadone@ape.lv.

Projektu „COOP Local” līdzfinansē INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma.

 

 

Dalīties:
20. decembris, 2017, Madara Tjuksa
lveerudeen