Saistītie raksti

Skan Ziemassvētku baltais stāsts…

Print Friendly, PDF & Email

 

Decembra nogale ir laiks, kad  zeme izsapņo saulgriežu sapni, pāri pasaulei iet baltais Ziemassvētku stāsts, kuru lasa visi – gan lieli, gan mazi. Tas iegriezās arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā, aicinot pie sevis 5.-9.klašu skolēnus un viņu vecākus, draugus, skolotājus.

Pasākuma 1.daļa sākās romantiskā baltās pasakas noskaņā, kuru izpildīja 8.klases skolēni, un priekšnesuma laikā skatītāji zālē varēja sekot līdzi pasakas varoņiem uz ekrāna. To turpināja dziesmas, dzejoļi, mūzikas priekšnesumi brīnišķīgu vizuālo Ziemassvētku skatu pavadījumā. Skolas direktore sveica visus klātesošos, novēlot katram atrast savu balto prieka sniegpārslu, kas palīdz tālāk iet ikdienas gaitās. Čaklākie skolēni, kuri mācību semestri beiguši ar labām un teicamām sekmēm, saņēma atzinības rakstus un dāvanas. Balvas saņēma arī čaklākie klašu kolektīvi (8.kl., 5.kl., 6.kl.), kuri pirmajā makulatūras, pet pudeļu, bateriju vākšanas kampaņā visvairāk palīdzējuši videi. Arī skolēnu pašpārvalde teica paldies skolotājiem, dāvājot katram pašu izceptu greznu piparkūku. Tāpat veicināšanas balvas saņēma klašu kolektīvi, kas parādījuši oriģinalitāti savas klases telpas ietērpšanā svētku rotā. Balvas tika pasniegtas dažādās nominācijās – mirdzošākā, jautrākā, pat smaržīgākā klase. Vecāku domes pārstāvji S.Sproģe un R.Kalniņš sveica skolas labākos un aktīvākos sportistus, vēlot veiksmīgus startus arī turpmāk. Pārsteigumu mūsu skolas skolēniem sagādāja LAD pārstāvji, apsveicot LAD rīkotā konkursa „Latvijas lauki 2050. gadā” uzvarētājus.

Pasākuma 2.daļa turpināja iesākto pasakas stāstu, jo tieši pasakas ir tās, kurās mēs smeļamies ētiskās atziņas, apgūstam vērtību pasauli un līksmojam par labā uzvaru pār ļauno. Katra klase bija iestudējusi kādu no latviešu tautas pasakām, interpretējot to Ziemassvētku stāstā. 5.klase izdzīvoja pasaku „Pateicīgie kustoņi”, 6.klase – „Nabaga vīra nelaime”, 7.klase – „Kāpēc zaķim garas ausis?”, 8.klase – „Zoss dalīšana”, bet 9.klase – „Zvēru karš”. Pasaku stāstu noslēdza skolas dramatiskā pulciņa priekšnesums „Boņuka Ziemassvētki”, kurā mazais J.Klīdzēja romāna „Cilvēka bērns” varonis Boņuks nonāca pasaku zemē – pasildījās vecīša cimdiņā, mēģināja izvēlēties līgavu – Pelnrušķīti vai Sarkangalvīti, Sniegbaltīti vai kaprīzo princesi, bet neizturēja fejas pārbaudījumu un saprata, ka laime ir tepat – mīļās draudzenes Bibuka smaidā.

Paldies pasākuma režisoriem – skolotājai Dagnijai Pakalnei, 8.klases kolektīvam un audzinātājai Līgai Bukovskai – par ieguldīto darbu! Paldies visiem skolēniem, skolotājiem, kuri padarīja neaizmirstamu šo balto Ziemassvētku stāstu!

1.-4.kl. Ziemassvētku eglītes foto

5.-9.kl.Ziemassvētku eglītes foto

Lai mums visiem gaiši, prieka pilni Ziemassvētki, kuros katrs rakstīsim savu balto stāstu savējo mīlestībā!

Ilze Zilbere
Skolotāja 
Dalīties:
27. decembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs