25.10. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Trapenes bibliotēka nosvinēja 70 gadu jubileju

Print Friendly, PDF & Email

 

 

25.novembrī Trapenes bibliotēka nosvinēja 70 gadu jubileju, uz to aicinot savus čaklākos lasītājus un sadarbības partnerus.

‘’Mainās bibliotēka, mainās sabiedrība’’- tā ir 2018.gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēma. Gribam mēs to vai ne, bet pārmaiņas ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Taču sekošana pārmaiņām un iešanai līdzi vairs netiek uzskatīta par labāko, ko ikviens var darīt, dzīvojot pārmaiņu laikā. Lai spētu izdzīvot, dzīvot un attīstīties strauji mainīgajā pasaulē, ir jābūt soli priekšā pārmaiņām.

Jubileju nosvinējām netradicionāli. Pasākumu vadīja Auce Java, kura pašas darinātos tērpos iejutās japāņu videospēles Princese Zeldas lomā. Katru svētku apmeklēju sveicām ar bibliotēkas magnētiņu, uz kura attēlots krauklis, kas tagad ieligzdojis bibliotēkas pagalmā, viens no septiņiem LNB kraukļiem. Svētku koncertu ieskandināja dziesminieks Ēriks Loks, kurš izpildīja vairākas dziesmas ar mūsu novadnieka dzejnieka O.Vācieša vārdiem. Ē.Loks klausītājus iepazīstināja ar savu jauno dziesmu albūmu ‘’Iedomu durvis’’, kurā ir savirpinājis 10 dziesmas. Visām dziesmām vārdus un melodiju sarakstījis Ēriks Loks.

Pasākuma turpinājumā iepazīstināju kā bibliotēka laika gaitā ir mainījusies, no grāmatu krātuves ar vienu pakalpojumu- izsniegt grāmatas uz mājām, kļuvusi par mūsdienīgu informācijas datu sniedzēju, ar daudzfunkcionāliem pakalpojumiem.

Esmu izveidojusi izstādi, kurā atspoguļoti interesantākie  un nozīmīgākie  notikumi   bibliotēkas dzīvē laika posmā no iepriekšējās jubilejas – 2007. gadā līdz šodienai .

Sveicu savus čaklākos lasītājus dažādās nominācijās, lai lasītprieks nezūd arī turpmāk!

Veiksmīga sadarbība vienmēr ir bijusi ar Trapenes skolu, kuras audzēkņi ir lasīšanas veicināšanas programmas ‘’Bērnu žūrija’’ dalībnieki, kā arī aktīvi piedalās bibliotēkas organizētajos pasākumos.

Lai bibliotēku uzturētu, vadītu un attīstītu ir nepieciešams finansējums, kuru nodrošina  Apes novada dome. Ceru, ka arī turpmāk Apes novada dome atbalstīs Trapenes bibliotēkas prātīgās un neprātīgās idejas. Un bibliotēka vienmēr būs piepildīta zinību krātuve, dzīvības pilna un apmeklēta, pieprasīta un interesanta. Zinu, ka lasītprieks valda Trapenē!

Dzidra Zariņa
Trapenes bibliotēkas vadītāja 

 

 

Dalīties:
7. decembris, 2017, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs