25.10. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Gaujienas interātpamatskolas aktivitātes decembrī

Print Friendly, PDF & Email

 

Kad gada ritumā diena ir visīsākā,bet nakts visgarākā, kad tumsas vara savā gājienā sasniegusi visaugstāko punktu, tad Ziemassvētki – Saules atgriešanās svētki ir klāt. Ziemassvētki šogad pie mums atbrauca  rakstītām kamanām.

Visi kopā  saredzējām, sadzirdējām latvisko garu caur senajām latviešu tradīcijām.

Saimniece ar meitām, dejotājiem, dziedātājiem uzbūra mums senos Ziemassvētkus, kur māja tika posta ar puzuriem, niedru  un dziju saulītēm. Svētku mielastā cienājāmies ar piparkūkām, zirņiem un pupiņām. Kopīgi visi izbaudījām pirts rituālu, simboliski attīrījāmies no visa enerģētiski sliktā, kas pa gadu sakrājies. Mūsmājai garām  nepagāja arī budēļi,  tie solīja svētību mūsu namam. Kopā ar ķekatniekiem tika iets rotaļās, minētas mīklas, dziedātas dziesmas. Budēļu ciemošanās noslēdzās ar bluķa vilkšanu, kopā ar bluķi tika aizvilktas visas pērnā gada neveiksmes, sliktās domas un sliktie darbi. Izplatīta Ziemassvētku vakarā ir nākotnes zīlēšana, tāpēc pie mums ciemojās arī čigānietes, kas zīlēja visdažādākās lietas. Gan to, ka nama mātei būs daudz darba, gan to, ka kādam būs salda dzīve, gan to, ka kāds drīz apņems sievu.

Un pilnīgi noteikti visi senlatvieši zīmēja baltu krustu uz durvīm, lai mošķi un ļaunie gari netiek mājā.

Varbūt arī mēs šajos Ziemassvētkos ar baltu krītu uzvilksim krustu pret ļaunumu uz savām durvīm un mēģināsim atdzīvināt savā ģimenē vismaz kādu no mūsu senču tradīcijām.

Paldies visiem, kas palīdzēja svētku radīšanā- sk.Marijai par saulīšu gatavošanu, sk.Ingai Poševai un sk. Maijai ar audzināmajiem par niedru saulīšu gatavošanu un zāles kārtošanu, par bērnu iesaistīšanu pasākumā. Sk.Lindai Barkovskai par skaistajiem puzuriem un bērnu iesaistīšanu pasākumā. Sk.Guntai Briedei par brašajiem dejotājiem. Sk.Ilzei Dāvei par skanīgo dziesmu dziedātājiem. Sk.Italo paldies par muzikālo noformējumu, un par kamanu atvešanu un protams sk.Marijai par kamanu izīrēšanu. Paldies visām audzinātājām par bērnu iesaistīšanu pasākumā, dejotāju un dziedātāju ģērbšanu.

Lai jums sirdī prieks un rāms prāts. Lai spējat dāvāt mīlestību un nepietrūkst labestības. Ne tikai šodien, bet vienmēr.

Anda Andersone
Jaunatnes darba koordinatore 

 


Izstāde-„Ziemassvētki sabraukuši rakstītām kamanām”

Skaistākais laiks ir gaidīšanas laiks pirms Ziemassvētkiem. Savlaicīgi gatavojoties tiem, daudzvairāk un patiesāk var izjust svētku burvību. Brīnumus radām mēs paši. Gaidot svētkus, mēs izveidojām mājturības un tehnoloģiju stundās paveikto darbu izstādi.

1.a.klasītes skolēni aplicēja sniegavīru no vates spilventiņiem, plēšanas tehnikā veidoja cimdiņu un izšuva sniegpārsliņu.
2.a.klases skolēni gatavoja rūķīšus no dzijas un aplicēja sniegavīru no auduma.
 3.a.un 4.a.klases skolēni aplicēja Ziemassvētku kompozīciju un veidoja 3D sniegpārsliņas.

Paldies sākumskolas skolotājām Svetlanai Lārmanei un Andai Andersonei par radošajām idejām mājturības un tehnoloģiju stundās.

 

 

 


Rūķu nedēļa 1.a.klasītei norisinājās no 18.decembra- 22.decembrim.

Ko tik mazie rūķi nesastrādāja. Matemātikas stundā skaitīja rūķus, rūķu cepures un pat rūķu zābakus, risināja atjautības uzdevumus, minēja krustvārdu mīklas par rūķiem. Mājturības un tehnoloģijas stundās veidoja „Rūķi sarkansvārci”. Vizuālās mākslas stundā katrs mazais rūķis izgatavoja savu rūķa foto. Sporta stundā dejoja rūķu deju.  Latviešu valodas stundā lasīja rūķu pasakas, dzejoļus,un pat sacerēja savu rūķu dzejoli.

Klases vidū rūķu bars
Spēlē riču-raču;
Skolotāja sēž uz vakts
Rūķus vaktēdama.

Visas dienas rūķi centās darīt tikai labus darbus, lai pa nakti cepurē nopelnītu kādu gardumiņu.

Anda Andersone
1.a.klases skolotāja 

 


Divu dienu garumā 13.decembrī. un 14.decembrī cītīgi spēlējam florbolu,lai noskaidrotu labākos spēlētājus.

Sacensības notika gan mazāko klašu skolēniem,gan lielākajiem. Uzvarētāji protams bija vecāko klašu skolēni, jo tiem vairāk apgūtas šīs prasmes. Protams arī jaunāko klašu skolēni centās cik varēja. Prieks par labi pavadītām pēcpusdienām!

Ruta Graudiņa
Sporta skolotāja 

12.decembrī Latvijas specialās olimpiādes SO Pasaules ziemas spēļu, Gēteborgas kausa dalībnieki, sporta skolotāji un skolu direktori, kuri ir organizējuši SO starptautiskās sacensības Latvijā bija uzaicināti svinīgā pieņemšanā pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. Šajā pieņemšanā piedalījās arī mūsu skolas sporta skolotāja –Ruta Graudiņa.

Pirms svinīgās pieņemšanas delegācijai bija iespēja apskatīt prezidenta pili gida pavadībā. Gide izsmeļoši izstāstīja par katru telpu, kuru aplūkojām kā arī iepazīstināja ar dažiem vēstures faktiem.

Valsts prezidents savā uzrunā teica paldies sportistiem par Latvijas vārda nešanu Pasaulē, par izcilajiem sasniegumiem kā arī sportistiem novēlēja neapstāties pie sasniegtā un izvirzītos mērķus īstenot dzīvē gatavojoties Speciālās Olimpiādes Pasaules vasaras spēlēm Apvienotajos Arābu Emirātos, kas notiks 2019.gadā.

No Speciālās Olimpiādes atbildes uzrunu teica LSO Nacionālais direktors A.Lasis. Uzsvars tika likts uz Speciālās Olimpiādes 50 gadi, kura sakrīt ar Latvijas Valsts simtgadi-2018.gads.

Katrs Sportists un treneris par piemiņu no Valsts prezidenta saņēma piemiņas balvu. Pēc svinīgā pasākuma bija neformālās sarunas ar prezidenta kungu, kurās iesaistījās gan sportisti gan sporta skolotāji.

Anda Andersone
Jaunatnes darba organizatore 

 

 


Ir Pirmā Advente – kluss sākums,
Kad jaušams Ziemas Svētku nākums…

4.decembra rītā arī mūsu skolas saime iededzināja pirmo Adventes sveci.

Sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Advente ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms Kristus piedzimšanas. Adventes laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jāizvērtē labais un sliktais.

Nāc iesim
un apsnigsim klusi,
lai Eņģeļu spārni
dvēseli klāj,
ar gaišām domām
iedegsim sveces,
lai svētīts ir
šis Adventes laiks.

Paldies skolotājām Rūtai Kliesmetei un Andai Andersonei par dzejoļu montāžu.

Paldies bērniem, kas piedalījās- Elīnai (1.a.kl.), Esterei (1.a..), Terēzijai (1.a.kl.), Kasparam (1.a.kl.), Dainai (7.a.kl.), Samantai (5.a.kl), Norai (9.a.kl.), Veronikai (6.b.kl.), Samantai (7.a.kl.), Rolandam (7.b.kl.), Igoram (6.b.kl.), Elīnai (6.b.kl.)

Anda Andersone
Jaunatnes darba organizatore 

 


30.novembrī skolā notika tautas bumbas sacensības. Piedalījās skolēni no 2.a.-5.a.klasei.

Vislabāk veicās:
5.a.klases skolēniem- 1.vieta
2.vieta- 4.a.klasei
3.vieta- 3.a.klasei

 Visgrūtāk veicās 2.a.klasītei, bet tāpēc jau nezuda cīņas spars un prieks par piedalīšanos.

Ruta Graudiņa
Sporta skolotāja 
Dalīties:
9. janvāris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs