21.02. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.02. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Gaujienas internātpamatskolas aktivitātes

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

13.01. 2019. notika LSO Cerību bērnu futbola sacensības. Sacensībās piedalījās pavisam 13 komandas no dažādām speciālajām skolām.

Mūsu skolēni Ludis Ābele, Reinis Brolītis, Dāvis Plešs, Kristiāns Dūmiņš, Anda Mastiņa, Daniels Dūmiņš, Māris Bistrovs izcīnīja 2. vietu.

Prieks par cerību bērnu sasniegumiem. Paldies sporta skolotājai Rutai Graudiņai par bērnu sagatavošanu un paldies skolotājai Dainai Graudiņai par atbalstu bērniem tālajā ceļā.

Anda Andersone
Jaunatnes darba kordinatore 


13.decembrī Tukuma novada Irlavā LSO florbola finālsacensībās jauniešiem līdz 15 gadiem, Gaujienas internātpamatskolas skolas zēni un meitenes B grupā ieguva 3.vietu.

 

Paldies sporta skolotājai Rutai Graudiņai.


 

Debess korē rūķi sēž
Un laimi kā sniegu šķiež.
Kam trāpa laimes pieskāriens,
Tas pasaulē šai vairs nav viens!

20.decembra vakarpusē visi kopā sagaidījām Ziemassvētku brīnumu, ko sarūpēja Čučumuižas rūķis kopā ar saviem palīgiem- Saldumrūķi, Mīļumrūķi, Rūķi Jautruli un Īgņu. Rūķi pabija gan ķekatās,gan pie Mežaveča, gan ciemojās citu rūķu mājās. Kārtīgi izdejojās kopā ar mazajiem dejotājiem, izdziedājās ar dziedātājiem. Un lika saprast visiem, ka Ziemassvētku brīnums mīt mūsos pašos, jāprot tikai tas saskatīt.

 


Tuk, tuk,tuk….vai ciemiņus gaidījāt? Tā jautāja studentu korporācijas ‘’Tervetia’’ dalībnieki Gaujienas internātpamatskolas pirmsskolas grupas audzēkņiem. Jā, protams, bērnu sejiņas rotāja smaids un sirsniņas sitās tik strauji. Ezis un zaķis ar draudiem bija atnācis paskatīties- vai lielāki esam paaugušies un ko iemācījušies. Kopīgās rotaļās un sniega kaujās laiks ātri paskrēja. Tomēr kaut kā pietrūka. Protams, sasaucām Ziemassvētku vecīti ar dāvanu maisu. Un tad  – vecītis visus paņēma klēpī, klausījās dzejoli un samīļoja. Dāvanas lielākas par bērniem sarūpētas, ar mīlestību un prieku saiņotas. Paldies, Andrim Grīnbergam un viņa komandai! Lai nepazūd uzņēmība, kad  mērojiet ceļu uz Gaujienu un iededziet liesmiņu bērnu sirdīs! Paldies visiem, kas piedalījās ciemiņu gaidīšanā, dāvaniņu gatavošanā un pīrāgu cepšanā!

Vita Andersone
Gaujienas internātpamatskolas direktore

 


Mana zeme-Latvija.

Latvijas proklamēšanas 100 gadadienas pasākums iesākās ar Raivja stāstījumu par sevi.  Es piedzimu Latvijā pirms 11 gadiem. Mamma un tētis man deva vārdu-  tik latvisku, tik skanīgu kā pati tautasdziesma. Es elpoju latvisku gaisu, es raudāju latviskas asaras un gulēju latvisku miegu, jo neko citu es vēl nepazinu. Pirmās zilbes, pirmie vārdi un pirmie teikumi, vecāku lasītās pasakas- viss bija tik latvisks. Pirmie soļi tika sperti uz latviešu zemes. Pirmās lietas, ko iemīlēju, viss smaržoja pēc Latvijas.

Mēs visi kopā veidojam Latviju-labāku, stiprāku, gaišāku. Mūsu skolas stiprums un balsts ir mūsu direktore ar vietniekiem, un skolotāji, kas veltījuši savus darba gadus  skolai. Mūsu skolnieki, kas aiznes skolas vārdu pa visu Latviju.

 Laikrādis gluži kā palaidnīgs kucēns aiznes sev līdzi minūtes, stundas, dienas, nedēļas. Bet, viens ko viņš nespēj aizraut sev līdzi ir domas, atmiņas, vēsture. Vēsture ir Latvijas bagātība, kas mums jāgodina un jācildina.

Vissvarīgākais , ko Dievs mums latviešiem bez dzīvības ir devis ir zeme un mūsu gara brīvība. Brīvība izlemt- kā dzīvot un cik dziļi ieaugt savā zemē. Nekad neaizmirstiet, lai arī kur dotos, nekur debesis nebūs zilākas un zāle zaļāka kā savā tēvu zemē. Un es ticu, ka mūsu sirdīs būs tāpat kā aiz loga. Pēc rudens un ziemas, pienāks pavasaris, un tiks izdzīti mīlestības pumpuri, kas ar laiku pārvērtīsies skaistos ziedos. Ziedos, kas nekad nenovītīs. Un sirdī iestāsies mūžīgā mīlestības vasara Latvijai.

Pēc svinīgā pasākuma, vakarpusē notika ierindas skate, kas mūsu skolā  notiek jau desmito gadu. Paldies sporta skolotājai Rutai Graudiņai, kas saglabā šo tradīciju, jo mūsu Latvijai ir vajadzīgi stalti un stipri jaunieši!

Anda Andersone
Jaunatnes darba organizatore 

 Par zaļu pat vēl zaļāks ir mūsu skolas laiks…..šāds moto aicināja skolas pedagogus uz skolotāju dienas pasākumu. Saposāmies atbilstoši savam skolas laikam un ļāvāmies notiekošajam.

Devītās klases skolnieki mūs – pirmklasniekus – ieveda sapostā zālē. Jaunā skolas vadība –Linda Lejasmeijere, Simona Tkačenko un Daina Legzdiņa iepazīstināja ar visiem pedagogiem parādot fotogrāfijas no šodienas un arī ‘’skolas laika’’. Katram skolotājam bija piemeklēta dziesma, kas bija atbilstoša veiktajam darbam un raksturam. Skolēni teatrālās epizodēs attēloja ainiņas no skolas ikdienas un pārbaudīja jauno skolēnu fizisko attīstību. Visi izpildīja prasīto.

Un tad jau zvans uz stundu. Vecāko klašu skolēni iejutās skolotāju lomās ar kurām veiksmīgi tika galā. Starpbrīži bija klusi un skolotāji varēja izbaudīt svētkus.

Rudens lapu un kastaņu rotātā telpā mēs teicām labos vārdus viens otram- tam kolēģim, kuru bijām izlozējuši. Atmiņas, jautrība un aizkustinājuma asaras….

Sirds dziesmas šogad mums dziedāja Jānis Žagariņš. Paldies, par ģitāras skaņām, humoru un ticību labajam!

Paldies, skolēnu pašpārvaldei par apsveikumu un raibajiem baloniem!

Dāvanu skolotāju dienā saņēmām  no Apes novada domes-Apes novada ģērboni un svētku kliņģeri. Ar skaistiem ziediem un laba vēlējumiem pie mums ciemojās Apes novada domes deputāte, Gaujienas internātpamatskolas Domes pārstāve Veneranda Kustova.

 Paldies skolotājai Andai par svētkiem! Sirsnīgiem, emocionāliem un ļoti pārdomātiem!

Direktore        

 


Meiteņu futbola sacensības.

 4.oktobrī mūsu skolas meiteņu futbola komanda kopā ar sporta skolotāju devās uz Rīgu, lai piedalītos LSO futbola sacensībās.Pavisam kopā piedalījās astoņas komandas. Priekšsacīkstēs mūsu meitenes izcīnīja 3.vietu apakšgrupā. Turpināja spēlēt B grupā, kur cīnījās ar lielu pašatdevi. Rezultātā godpilnā 3.vieta. Paldies meiteņu komandai par cīņas sparu, un protams liels paldies sporta skolotājai Rutai Graudiņai par ieguldīto darbu.

 


Kad citi bērni vēl bauda vasaras atpūtu, mūsējie jau sporto. 8.un 9. septembrī Valmierā notika 11 sporta spēles ‘’Mēs varam’’.

Šajās sacensībās mūsu skolas skolnieki piedalās 10 reizi. Paldies organizatoriem, par iespēju pilnveidot savas prasmes, satikt draugus un iegūt arī jaunus, kā arī gūt pozitīvas emocijas. Šogad sacensībās skolu godam pārstāvēja Dāvis, Veronika, Amanda, Ludis, Armands, Daniels un Kristiāns. Sportisti pieveica dažāda garuma skriešanas distances, sacentās tāllēkšanā, bumbiņas un smilšu maisiņu mešanā. Precizitāti pierādīja bumbas mešanā grozā un sitienos pa futbola vārtiem. Kopīgo komandas sparu apliecināja stafetēs un boccia spēlēs. Visi atgriezās ar medaļām un balvām.

Paldies skolotājai Rutai Graudiņai, kura sagatavo un pavada bērnus!

 


 

Olimpiskā diena-2018.

Arī mūsu skolas skolēni un pedagogi ņēma aktīvu dalību Olimpiskajā dienā. “Olimpiskās dienas 2018”  pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kura  sagatavoja skolēnus turpmākās dienas aktivitātēm.

Pēc aktīvas vingrošanas skolēni devās pa dažādām stacijām. Stacijās varēja iepazīties ar mūsu olimpiešiem, skatoties dažādas filmiņas, mākslas stacijā zīmēja olimpiskos apļus. Savu precizitāti varēja parādīt novusa, tenisa un bagmintona spēlē. Sacensības gars uzvirmoja spēlējot dažādas galda spēles un dambreti. Visazartiskākā stacija skolēniem lika pierādīt savu veiklību un precizitāti- braucot ar riteni un skrejriteni pa dažādiem šķēršļiem. Kopīgi pavadītās stundas sportiskā garā lika saprast, ka sportā jābūt vienotiem!Paldies visiem, kas piedalījās un, kas organizēja šo Olimpisko dienu.


 

Par godu Speciālās Olimpiādes 50 gadu jubilejai un Latvijas Speciālās Olimpiādes 30 gadu jubilejai- Rīgā 13.septembrī tika rīkotas sacensības futbolā Cerību bērniem.

Pavisam sacensībās piedalījās 14 komandas no dažādām Latvijas skolām un divas komandas no Lietuvas un Igaunijas. Mūsu skolas Cerību bērni ieguva 2.vietu.
Kamēr pārējie mūsu skolas skolēni mēroja garus ceļus pārgājienā, mēs pēc spēles apmeklējām Zooloģisko dārzu, kur guvām pozitīvas emocijas un iepazinām neredzētus dzīvniekus.

Sporta skolotāja Ruta Graudiņa.


 

13.septembrī Gaujienas internātpamatskolas teritorijā atklājām sajūtu taku.

Skolas attīstības plānā paredzējām takas izveidošanu. Skolotājas- Daina, Ruta un Iluta izplānoja un uzrakstīja projektiņu. Paldies kokapstrādes uzņēmumam SIA ‘’Vaidens’’, kurš atbalstīja takas izveidošanu ar materiāliem! Tālāk jau pašu darbiņš- plānošana, mērīšana un ierīkošana. Bērniem ir izveidotas desmit dažāda seguma takas daļas. Cik čiekuri un zīles salasītas? Cik skaidas un priežu mizas? Mācīsimies izjust dažādos materiālus un sajust atšķirības. Paldies visiem, kas palīdzēja ierīkot taku!

 


 

13.septembris Gaujienas internātpamatskolā sākās īpaši sportiski un veselīgi- visi skolnieki devās rudens pārgājienā.

Pirmsskolas grupas bērni devās vērot aitiņas uz zemnieku saimniecību ‘’Dambji’’, kur saimnieko mūsu skolotāja Mirdza. Aitiņas tā pat kā bērni, cita lielāka un cita mazāka. Bērni ar savu priecīgo čalošanu sabaidīja aitiņas, bet pirmais priekšstats tika iegūts. Dažiem tas bija pirmais pārgājiens un tajā viņus pavadīja audzinātājas Iluta, Sanita un auklīte Diāna.

Sākumskolas skolnieku mērķis bija dolomīta šķembu bāze- Dārzciemā. Pārgājiena maršrutu skolotājas- Inta, Svetlana un Linda pilnveidoja un iepazinās ar teritoriju arī no augšas, ejot pa meža ceļu un vērojot mašīnu darbības. Uzzinājām par dinazauru ietekmi uz dolomīta veidošanos, kā arī jaunākās pārstrādes tehnoloģijas un šķembu dažādību un nozīmi. Paldies Gatim Ducenam, par zinātkāro bērnu uzņemšanu!

Vecāko klašu skolēnu maršruts bija ļoti garš. Galamērķis- lielogu dzērveņu purvs, kas pieder ‘’Very Berry’’. Kad raiti nosoļoti gandrīz desmit kilometri, smaids bērnu sejās bija mazinājies, tomēr ieraugot lielo purva plašumu, spēki atgriezās. Iepazināmies ar kūdras pārstrādi, pacilājām glītos kūdras ķieģelīšus un neticami šķita tas, ko cilvēki paveic ar rokām. Tālāk pārcēlāmies pie mazajām dārza mellenēm. Rudens iekrāsotajos krūmiņos varēja sameklēt gana daudz melno odziņu, kuras bija ļoti saldas. Blakus zemajām mellenēm redzējām un nogaršojām lielogu krūmmellenes. Un tad mums savus sārtos vaidziņus pagrieza ogu karaliene dzērvene. Paldies uzņēmuma vadītājai Gundegai Sauškinai par interesanto stāstījumu un to, ka atrada laiku, lai tiktos ar mūsu skolas skolniekiem. Mājupceļš bija garš, bet paldies visiem bērniem un skolotājiem – Ingai, Andai, Marijai ,Dacei Lazdiņai un Dacei Lubūzei -Vizuliņai, un skolotājam Italo!

Paldies saulītei, kas sildīja bērnu sejiņas un atgādināja par aizvadīto vasaru! 

Sveika skola!

Kad rīti uz mums veras caur miglas plīvuru, gaiss smaržo pēc āboliem un saulītes staros kokiem lapas krāsojas, ir skaidrs, ka atkal klāt septembris. Jā, laika rats griežas nepielūdzami ātri, un tikpat ātri laikam līdzi ir aizskrējusi kārtējā vasara ‐ ar brīvlaiku, atvaļinājumu, atpūtu. Kā katru gadu, arī šo pirmo skolas dienu katrs sagaidīs ar savādākām izjūtām-dažam tas būs pirmais, uzsākot skolas gaitas, dažam-pēdējais, citam ar smagu nopūtu -„atkal uz skolu!”, citam priecīgs-„beidzot atkal uz skolu!”. Lai nu kā, vēl negribētos  šķirties no  vasaras,bet tomēr  klāt ir  Zinību diena.

Lai mēs visi zinātu un būtu droši, ka mūsu skolā viss ir kārtībā, mazais zaķēns kopā ar saviem draugiem mūs visus saskaitīja.Nu mēs visi varam čakli mācīties un strādāt. Paldies Apes domes deputātei Venerandai Kustavai par uzmundrinošiem vārdiem Jaunajā mācību gadā.

Jauna mācību gada sākums ir jauna ceļa sākums. Šai ceļā novēlu, lai mācības sniedz prieku un gandarījumu, vieš jaunus izaicinājumus!

Mācieties sev un Latvijai, jo gudrajiem pieder visa pasaule!

Mīļie skolotāji un skolas darbinieki!

Jaunajā mācību gadā jums visiem novēlu labu veselību un dzīvesprieku!

Lai ir pacietība un prieks, atbalstot un iedvesmojot mūsu skolēnus, atklājot un attīstot viņu talantus, ik dienas redzot nākamās Latvijas paaudzes augam un mācāmies!

Anda Andersone
Jaunatnes darba koordinatore 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalīties:
25. janvāris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs