21.02. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.02. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Skaisti dziedi, lakstīgala, Rīgas torņa galiņā!

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībās skolu jaunatnei „Lakstīgala 2018”  I kārtā Alūksnē 2018.gada 11.janvārī Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas komandas piedalījās jau 13 reizi!

Vidzemē, Cēsīs, II kārta notika 2018.gada 26.janvārī.

Apes vidusskolu pārstāvēja 3 komandas:

1.- 4. klašu grupā 2. klases skolēni Ance Ābolkalne, Annija Strauta, Annija Pilskalne, Paula Nika Sīmane un Valters Pujiņš;
5.- 9. klašu grupā – Lauma Pope, Enija Lija Kalniņa, Dārta Elīza Bērziņa (6.klase), Liāna Gailīte (7.klase) un Ance Grauda (8.klase);

10.-12.klašu grupā trio no 10.klases – Bruno Ābolkalns, Signe Ēvele un Ulrika Lība Tetere.

Dalībniekiem no Roberta Zuikas 2003.gadā sastādītā krājuma, bija jāapgūst noteikts tautasdziesmu skaits, tās jālozē un jānodzied, jāprot izskaidrot tautasdziesmu vārdi, jāpazīst tautas mūzikas instrumenti, latviešu tautastērps, jāzina latviešu gadskārtu svētki un svinamās dienas, tradīcijas, jādzied tautasdziesmas par dažādām tēmām, šoreiz par putniem, kā arī radoši, atraktīvā veidā jāprezentē sava novada vēsture, raksturīgās tradīcijas, tautasdziesmas, arodi, nodarbošanās.

Mums visiem kopā izdevās! Un 9. martā kopā ar 10 Vidzemes novada skolām no Ogres, Alūksnes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Ķeguma un Pārgaujas novadiem dosimies uz Rīgu, Latviešu biedrības namu, kur sadziedāsimies ar Lakstīgalām no Latgales, Zemgales un Kurzemes novadiem!

Paldies skolotājai Līvijai Karro par atbalstu un sadarbību, jo šīs ir viņas tagadējā (2.klase) un bijušās (6.,un 10.klases) audzināmās klases. Paldies vecākiem, skolas direktorei Dinai Meisterei un skolotājai  Inārai Kanderei  par klātbūšanu un līdzjušanu!

Paldies manām „pirmajām” Lakstīgalām Loretai Korkunovai, Martai Liepiņai, Kārlim Popam, Laumai Gailītei un  Rūtai Ķelpei!

Sandra Oto
Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas skolotāja
Dalīties:
29. janvāris, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs