19.04.plkst.18:00 Apvienotā Apes novada domes, Smiltenes novada domes un Raunas novada domes sēde

21.04.plkst.14:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

29.04.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Apes novada uzņēmēji piedalās seminārā dārzeņu, garšaugu, tēju audzētājiem un pārstrādātājiem

Print Friendly, PDF & Email

 

Apes novada uzņēmēji  – dārzeņu, garšaugu, tēju audzētāji un pārstrādātāji 18. un 19. janvārī devās uz divu dienu praktisko semināru Veros, Igaunijā.

Šajā reizē seminārs bija veltīts vairāk netradicionālo dārzeņu un garšaugu audzēšanai. Tikām iepazīstināti ar Dienvidigaunijas pārtikas tīkla pieredzi, kura darbība uzsākusies jau 2004.gadā, iesaistot tikai nedaudz bioloģiskos saimniekus, taču šobrīd tīkls   pilnveidojies un no pierobežas reģioniem stabili apgādā Igaunijas centrālās pilsētas ar bioloģisko produkciju. „Pārtikas tīkla” vadītāja Kaja Keskuula sniedza ieskatu bioloģisko saimniecību darbības principos un apvienošanās prioritātēs kopējam tirgum, kā arī deva uzskates materiālu, kā veidot interneta pasūtījumu vietni, un  dalījās pieredzē pēc kādiem principiem tā strādā Igaunijā. Repinas dārzkopības skolas lektore Tiina Paasik stāstīja par arbūzu un meloņu audzēšanas īpatnībām un to realizācijas iespējām.

Baiba Vadone
Uzņēmējdarbības speciāliste
Dalīties:
1. februāris, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen