Saistītie raksti

Aizvadīts Rīgas pavasara rogainings

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Saulainos un tajā pašā laikā nedaudz ziemīgos laika apstākļos, pagājušo sestdien pie tirdzniecības parka „Alfa” un tā apkaimē tika aizvadīts tradicionālais un tautā iecienītais Rīgas pavasara rogainings, kas bija arī viens no diviem valsts simtgades rogainingiem. Šīs orientēšanās sacensības pilsētas apvidū, kā allaž pulcēja lielu interesentu skaitu – vairāk kā 500 komandu un pāri par 1300 dalībnieku no vairākām valstīm. 

Kaut arī ziema vēl īsti nav atkāpusies, tomēr saulainie laika apstākļi, nedēļu pirms Lieldienām, deva papildu prieka lādiņu kuplajam dalībnieku pulkam. Līdz ar to, uz pozitīvas nots, varēja sākties piektā Rīgas rogaininga sezona, pulcējot gan sportistus, gan arī vienkārši svaigā gaisā izkustēties gribošus cilvēkus, kuru vidū bija daudz ģimeņu.

Pie t/p „Alfa”, dienas pirmajā pusē, sacensības uzsāka 2h, 4h un 6h rogaininga distances veicēji, bet pašiem mazākajiem dalībniekiem bija sarūpēta pastaiga multfilmu varoņu pavadībā.

Astotajā Rīgas rogainingā dažādu vērtību kontrolpunktu (no 2–6) meklētāji izbaudīja no vēl neredzētiem skatu punktiem Ķīšezeru, Baltezeru un Juglas ezeru, kā arī Mežciemu, Juglu, Berģus, Teiku un citus blakus rajonus, ieskaitot arī Brīvdabas muzeja teritoriju. Neskatoties uz, dienas vidū, iestājušos atkusni, lielākā daļa dalībnieku finišēja sausām kājām.

T/p “Alfa” 2h distancē startēja 130 komandas. Mix grupā uzvarēja orientierists un Latvijas čempionātu uzvarētājs garajās distancēs Jānis Kūms ar sievu Zani, no “Isostar reload” komandas.

Ģimeņu grupā 51 komandas  konkurencē 2.vieta komandai “Brālēni”, kurā startēja Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis. Noskrieti ap 15 km.

7-10 km rogaininga skrējiena dalībniekiem šoreiz pašiem bija jāsaplāno, kā ātrāk apmeklēt 8 kontrolpunktus, apejot Biķernieku autotrases žogus.

Vīru konkurencē  uzvarēja Austris Kalniņš. 9 km distance noskrieta 43 min.


Sieviešu konkurencē 2.vietā Sanita Sproģe. 9 km distance noskrieta 1st.un 7min.

Garākajā un grūtākajā Garmin 6h distancē visās grupās kopā sacentās 156 komandas.

Sieviešu veterānu grupā 6.vieta komandai “Apesciems”, kurā startēja Līga Vabulniece un Daiga Krēsliņa 17 komandu  konkurencē. Noskrieti  vairāk kā 32 km.


Jaukto komandu grupā 16. vieta komandai “ Aktimel”, kurā startēja Oskars Laucis un Nelda Neilande
32 komandu  konkurencē. Noskrieti  vairāk kā 33 km.


Otrais Latvijas simtgadei veltītais rogainings – Rīgas rudens rogainings – norisināsies 10.novembrī. Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, t/p Alfa, Garmin.  


Raivis Kalniņš
Gaujienas pagasta sporta organizators 
Dalīties:
28. marts, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs