Saistītie raksti

Filma „Paradīze 89” Apes novadā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Apes novada visās kultūras iestādēs būs skatāma bezmaksas filma  visai ģimenei „Paradīze 89”.

16.martā plkst. 19:00 O. Vācieša Gaujienas pamatskolā
23.martā plkst.19:00 Trapenes kultūras namā
18.aprīlī plkst. 19:00 Virešu Saieta namā

19.aprīlī plkst. 19:00 Apes tauta namā.

Uz  patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu. Režisore  Madara Dišlere.

  Ir 1989. gada augusts. Māsas Paula (9) un Laura, saukta Laurēns (7), vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Maija (11) uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas. Domājot, ka situācija izvērtīsies par labu visiem, ja Latvija atgūs brīvību, Paula nolemj rīkoties un dodas uz Baltijas ceļu. Viņa cer, ka māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām un vairs  dienām un naktīm nerausies Tautas frontes darbos; nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju armijā, bet viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Kad televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, likteņa varā atstātās meitenes gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva.

Sekojiet  informācijai!

 Vairāk par filmu 

 

 

Dalīties:
9. marts, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs