Saistītie raksti

Piedalās Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Piektdien, 2.martā Ērgļos sākās Latvijas Skolu ziemas Olimpiskais festivāls, kas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu 1456 skolēnu no 146 skolām.

 

Dalībnieku vidū arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 6 audzēkņi.

Latvijas Skolu ziemas Olimpiskā festivāla atklāšanas pasākumā visus klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, kurš pozitīvi novērtēja Ziemas festivāla  vienreizējo atmosfēru, draudzības un sacensības garu, kā arī dalībnieku  atsaucību, kas ir Ziemas festivāla panākumu atslēga.

Festivāla programmā šogad bija iekļautas gan sporta sacensības, gan dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. Jauno žurnālistu konkursa dalībniekus apmācīja sporta žurnālisti Lauris Lizbovskis un Armands Tripāns, kuri dalījās arī ar iespaidiem par reportāžu veidošanu Ziemas Olimpiādē Phjončhanā. 

No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki apguva teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās.

Viešūra kalnā Festivāla dalībniekus priecēja slēpošanas frīstaila paraugdemonstrējumi un “Rīgas DJ skolas”  dīdžeju konkursa dalībnieku uzstāšanās grupas “Triānas parks” dalībnieka un producenta Kristapa Ērgļa vadībā.  

Festivāla pirmās dienas vakarā tā dalībnieki svinīgā lāpu gājienā devās no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu Saieta namu, kur skolu komandas svinīgi sveica pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis. Pulcēšanos pie Saieta nama noslēdza grandioza uguņošana. Pēc salūta Saieta namā tika apbalvoti pirmās dienas sacensību uzvarētāji.

Festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā  pirmajā dienā notika sacensības deviņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, hokeja 3×3 snovbordā, slidošanā, ragaviņu braukšanā un ziemas orientēšanās sportā. Savukārt 3.martā turpinājās sacensības hokejā, hokeja 3×3 un kērlingā.  Viena no lielākajām intrigām saglabājās līdz pēdējam mirklim – kad skolas sacentās lielajā skolu stafetē un otro gadu uzvaru ieguva Madonas valsts ģimnāzija.

Mūsu skolas dalībnieki piedalījās ziemas orientēšanās un slidošanā. Savā grupā ziemas orientēšanās sportā uzvarēja Marta Kalniņa, 20 dalībnieču konkurencē. Prieks par Martas panākumu! Zēniem savās grupās šādi rezultāti – Austrim Kalniņam 4.vieta, Uvim Sproģim 7.vieta un Kristeram Lārmanim 11.vieta. Slidošanā piedalījās Jēkabs Kalniņš un Krists Aksels Buža. Skolu vērtējumā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolai 22.vieta no 146 skolām.

Ziemas festivāla organizatorisko vadību nodrošināja Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, sporta veidu federācijām un Viešūra kalnu.


Sanita Sproģe

Skolas vecāku padomes priekšsēdētāja

 

Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu pārstāvēja 15 skolēni – Sandijs Jansons, Rihardo Janelsiņš, Martins Līvs, Rihards Bērziņš, Dārta Elīza Bērziņa, Enija Paleja, Jēkabs Andris Beikmanis, Alīna Zīle, Renārs Jakovļevs, Ritvars Repuls, Didzis Bormanis, Ulrika Lība Tetere, Toms Cipruss, Kristaps Jakovļevs, Oskars Zaķis, kuri startēja ragaviņu sportā un slidošanā. Augstākās iegūtās vietas ragaviņu sportā iegūta 2. vieta vecākajai grupai, 3. vieta jaunākajai.


Sporta skolotāja Gunda Purakalne.

Dalīties:
5. marts, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs