27.09. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Sākusies orientēšanās sezona

Otrajās Lieldienās, Rīgā, Pētersalā tika atklāta 2018. gada vasaras orientēšanās sezona ar pirmo Latvijas sprinta kausa posmu – Lieldienu balva.

“Lieldienu balva” šogad norisinājās jau sešpadsmito reizi. Pirmās sacensības tika rīkotas 2002. gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās – Vecrīgā, Kronvalda parkā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Dzirciemā, Imantā un citur. Sprinta sacensības Pētersalā pēdējo reizi aizvadītas 2013. gada pavasarī, kad, tāpat kā šogad, orientēšanās sezonu atklāja “Lieldienu balva”. Lielāko daļu apvidus veidoja pilsētas apbūve, ielas un parki, kā arī dzīvojamo ēku pagalmi.

Laika apstākļi šoreiz nelutināja un visu sacensību garumā ārā valdīja slapjdraņķis, kas distanci bija pārvērtis par pamatīgu dubļu un peļķu šķēršļu joslu. Kopā uz starta stājās 450 dalībnieki.

Sacensībās piedalījās Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas audzēkņi, pārstāvot Alūksne-Ape OK un Smiltenes BJSS.

S12 grupā Marta Kalniņa izcīnīja 9.vietu 32 dalībnieču konkurencē.
V14 grupā Uvis Sproģis ieguva 2.vietu un Kristers Lārmanis – 6.vietu (35 dalībnieki).
V16 grupā Austris Kalniņš ieguva 3.vietu 12 dalībnieku konkurencē.

Vēl VE grupā startēja Jānis Kūms, izcīnot 10.vietu un Ģirts Harkins V14 grupā izcīnot 23.vietu.

”Lieldienu balvu” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija un Orientēšanās klubs ”MONA”.

Jau šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. aprīlī, Dobeles pusē norisināsies 2018. gada Latvijas kausa sezonas pirmās sacensības – Kurzemes pavasaris, uz tām dosies arī Apes novada sportisti. Lai veicas!

Atgādinām, ka jau 10.aprīlī sākas OK Alūksne-Ape rīkotais Horizonta seriāls.1.kārtas starts pie Alūksnes kultūras centra no pulkst.16.001 Jaunsargiem starts bezmaksas. Un tā katru otrdienu! Sīkāka informācija OK Alūksne-Ape mājaslapā.

Tiekamies distancēs!

Raivis Kalniņš