Saistītie raksti

Gaujienā tikšanās ar grāmatu autoru, gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu

Print Friendly, PDF & Email

 

Gaujienas bibliotēkā veselībai veltītais mēnesis, kad jau piekto gadu interesenti tiek aicināti apmeklēt pasākumus, kas veltīti mūsu veselībai un labsajūtai, ir noslēdzies.

 

19. aprīļa pēcpusdienā Apes un citu novadu iedzīvotāji kuplā skaitā bija sanākuši uz tikšanos ar tautas izglītotāju veselīga dzīvesveida unmedicīnas gudrību izpratnē – profesoru Danilānu, kurš ir jau 17 grāmatu un neskaitāmu publikāciju autors, kā arī viņu bieži var dzirdēt uzstājamies Latvijas Radio. Pagājušā gada nogalē profesors saņēma Latvijas ārstu biedrības Veselības gada balvu par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā.

Pasākumā klātesošie uzzināja dažādus faktus par kustību nepieciešamību, vitamīnu lietošanu un cilvēka organismā esošo interesanto olbaltumvielu – osteokalcīnu, kurš pasargā un pat ārstē no 2. cukura diabēta, sklerozes un nīdē laukā vēža šūnas. Lai osteokalcīns aktīvi veidotos, kauli ir jātricina, jākustina un jāloka. 

Noslēgumā profesora kungs pauda šādu atziņu – lai dzīvotu ilgi un laimīgi, nekas īpašs nav jādara. Lieti noder pareizs un pilnvērtīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, saules gaisma saprāta robežās, medikamentu aizstāšana ar dzīvesveida pārmaiņu, sirsnīgs smaids un labs garastāvoklis. 

Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/057 Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Apes novadāietvaros

Sandra Āboliņa
Gaujienas bibliotēkas vadītāja

 

 

 

 

Dalīties:
23. aprīlis, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs