Saistītie raksti

Pirmsskolas izglītības iestādes atzīmē Starptautisko teātra dienu

Print Friendly, PDF & Email

 

 

27.martā daudzās valstīs atzīmē Starptautisko teātra dienu. Apes novada Pirmsskolas izglītības iestādes šo dienu sumināja 29. martā Gaujienas internātpamatskolā. Saulainajā ceturtdienas rītā kopā sanāca un sabrauca vairāk kā 60 pirmsskolas izglītojamie ar skolotājām, lai viens otru pārsteigtu ar teātra spēlēšanu, dziesmām un dejām.

Teātra dienas tēma bija “Kas tev ir Latvija?” Skolas zālē mazos aktierus sagaidīja Sprīdītis un tautu meitas, kas vadīja pasākumu.

Katram no mums vārds Latvija saistās ar kaut ko citu, taču priekšnesumu laikā visi kopā uzzinājām daudz jauna, interesanta par mūsu dzimto zemi.

Teātra dienas pasākumu ievadīja Gaujienas internātpamatskolas pirmsskolas grupas bērni ar dzejoli “Kas ir Latvija?” un dziesmu “Knīpiņas un knauķīši”.

Pēc tam Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas vecākās grupiņas bērni priekšnesumā “Kas ir Latvija?” kopā ar skolotājām, caur dziesmām, dzeju, dejām noskaidroja ar ko katram saistās Latvija.

Latviešiem viena no svētākajām un mīļākajām vietām vienmēr ir bijusi pirts, ar to saistās dažādi rituāli. Trapenes mazie zaķēni un skolotājas V. Plūdoņa dzejoli “Zaķīšu pirtiņa” pārvērta par skaistu izrādi.

Vidagas skoliņa bija izvēlējušies stāstiņu par savām mājām- Vidagu. Priekšnesumā “Ripo, ripo, kamolīt!” stāsta galvenais varonis Kamolītis pēc ziemas miega meklēja mājupceļu, un to viņam palīdzēja atrast ceļā satiktie draugi.

Apes PII “Vāverīte” bērni bija iestudējuši pasaku “Kā pūcīte iemācījās palīdzēt citiem”, kuru papildināja ar dziesmiņām un mūzikas instrumentu spēli.

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 3-5.gadīgo grupas bērni rādīja latviešu tautas pasaku “Padoms maksā”. Aktieri uzbūra karaļnama atmosfēru. Princese nevarēja vien izvēlēties sev precinieku. Bet, kā jau visās pasakās, beigas bija laimīgas- princese tika pie vīra.

Latvieši sevi uzskata par dejotāju un dziedātāju tautu. Teātra dienas noslēdza Gaujienas internātpamatskolas pirmsskolas grupas bērni ar priekšnesumu par mūsu galvaspilsētu Rīgu, deju “Rīga dimd” un O. Vācieša dziesmu “Kur, ko likt?”

Visu Latviju kopā ar bērniem apceļoja Sprīdītis, un kopā ar viņu mēs kārtējo reizi sapratām, ka mums katram savas mājas ir tā laimīgā zeme…

Noslēgumā lielo aktieru saimi sagaidīja pārsteigums- balvas un saldais cienasts, par ko mēs visi paldies sakām Apes novada domei.

Paldies visām skolotājām par darbu, kas bērniem nesa milzu prieku un labas emocijas!

Uz tikšanos nākošgad atkal Gaujienā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas pirmsskolas grupā!

Iluta Šurkina
Pirmsskolas skolotāja
Dalīties:
11. aprīlis, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs