21.02. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.02. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Akcija ‘’Bibliotēkas nakts’’

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Trapenes bibliotēka Muzeju nakti iešūpoja ar novadnieka dzejnieka Ojāra Vācieša dzejas rindām ‘’Es mīlu tevi, bērnišķīgā iela’’. Dzejnieka O.Vācieša šūpulis ir kārts Trapenē 1933.gada 13.novembrī Dumpjos kalpa ģimenē. Savas skolas gaitas O.Vācietis uzsāka 1942.gadā Trapenes pamatskolā, kur mācījās līdz 1948.gadam.

‘’O.Vācieša bērnības uguntiņai ir milzīga pelnu kārta virsū, bet viņa turpina tāpat kā lava gruzdēt un šad un tad izlaužas ārā.’’ Šogad dzejniekam svinēsim  85. gadadienu.

O.Vācieša muzejā Rīgā dzejnieka lietu pasaulē joprojām mīt kāds brūns pērtiķītis, kuram klājas labi uz lielās grāmatu kaudzes  un  kas bija kādreiz svarīgs dzejniekam  un , kas mums visiem atgādina par mīļām bērnības dienu rotaļlietām. Par rotaļlietām un bērnību atgādina mīļie un sirsnīgie O.Vācieša dzejoļi bērniem. Akcijas apmeklētājiem vakara stundā viens no uzdevumiem bija pārbaudīt savas zināšanas O.Vācieša dzejas bērniem pārzināšanā , bija jāsaliek dzejas rindas pareizā secībā, lai izveidotu mums visiem pazīstamos, zināmos, iemīļotos dzejoļus /Astoņi kustoņi, Gads, Zvirbulim pazuda māsa, Viens pats, Kur dzīvo ziema pa vasaru u.c./, kā arī grāmatu nosaukumus.  Vakara gaitā bibliotēkas pagalmā varēja izlēkt klasītes- vienu no piemirstām bērnības laika pagalma spēlēm.   

Ikviens varēja izkrāsot kādu no mandalām /Dzīve ir kā mandala, kuru katrs var izkrāsot/. Mandalu krāsošana ir kā neapzināta meditācija, kas atspoguļojas krāsu, tēlu un ģeometrisku figūru sistēmā. Arī dzejnieks O.Vācietis zīmēja mandalas. Trapenieši iesaistījušies mandalu krāsošanā, pašreiz ir izveidotas un izkrāsotas 71 mandalas. Aicinu ikvienu ienākt bibliotēkā un izkrāsot kādu no mandalām kā veltījumu  O.Vācieša jubilejai.


 

No 19. maija Trapenes bibliotēka aicina uz  trapenietes Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļas absolventes LĪVAS AVOTAS darbu izstādi.

Dzidra Zariņa
Trapenes bibliotēkas vadītāja 
Dalīties:
28. maijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs