24.maijā plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Aktualitātes no Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas

Print Friendly, PDF & Email

 

Zied mātes sirds

Maijs ir laiks, kad saulei uzsmaida pirmais pienenes zieds, kad pavasaris noskūpsta visu, kas grib plaukt un ziedēt. Saules siltums un gaišums ir tikai vienā dārgakmenī, un tā ir mātes sirds. Kā pavasaris priecājas par visa dzīvā atmodu, tā mēs esam laimīgi, ka varam teikt visskaistākos vārdus – māmiņ, tu esi man viena, tikai viena…

11.maija pēcpusdiena Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā atnāca Mātes dienas noskaņās. Skolas zālē pulcējās visa skolas saime, vecāki, vecvecāki, lai kopā apliecinātu savu prieku par ģimenes sajūtu, ko veido bērns un vecāki. Koncertā „Pilna saules dvēselīte” skanēja dziesmas 1.-4.klašu un 5.-9.klašu kora izpildījumā, klausītājus priecēja arī mazo klašu ansamblis. Ar savām dziesmām klausītājus priecēja mazo vokālistu konkursa „Putniņi” laureāti Nadīna Mieze, Marta Kalniņa, Egija Auziņa. Klātesošie varēja dzirdēt arī skaistus dzejas priekšnesumus, ko sniedza skatuves runas konkursa dalībnieki, kas veiksmīgi šogad pārstāvēja skolu Apes- Alūksnes novadā – Kerija Katrīna Bērziņa, Miks Andersons, Rauls Pakalns, Alise Lūse, Niks Judenkovs, Ance Pakalne. Priekšnesumus kuplināja tautas nama deju kolektīvs „Kastanītis” ar skaistām dejām.

Koncerta noslēgumā sirsnīgus apsveikuma vārdus visām mammām svētkos vēlēja skolas direktore Ieva Zariņa, bērni apsveica māmiņas ar pašu gādātām dāvaniņām, apsveikumiem un mīļu apskāvienu, kas izraisīja patiesi siltas emocijas klātesošo sirdīs.

Lai mīlestībā un sirsnībā zied mūsu māmiņu dvēseles, sniegdamas siltumu visdārgākajam cilvēkam – savam bērnam!

FOTO

Skolotāja Ilze Zilbere

 

 

 

 


9.maijs – Eiropas diena

Katru gadu 9. maijā tiek svinēta Eiropas diena, un šis gads ir Eiropas kultūras mantojuma gads, tādēļ „Eiropas Savienības māja” rīkoja Atvērto durvju dienu un finansiāli atbalstīja ekskursiju, kurā Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 7.,8.klašu skolēni varēja apmeklēt Valkas novada domi, Ērģemes pilsdrupas, koncertzāli “Cēsis” un Cēsu pils kompleksu.

Pirmā vieta, kuru varējām apmeklēt, bija Valkas novada dome. Tur mēs satikāmies ar Guntu Smani un Viesturu Zariņu, kurš pastāstīja par Valku un Eiropas realizētajiem projektiem Valkas novadā. Uzzinājām par Valkas un Valgas sadarbību, iespējām mācīties Valkas ģimnāzijā un Valgas koledžā. Valkas novada dome mums uzdāvināja spēli „Līdzsvara tornis” jeb Jenga, kuru ražo Valkā, tā būs interesants papildinājums skolas rotaļu istabai.

Pēc stāstījuma skolēni uzdeva jautājumus, pēc atbilžu saņemšanas mēs Guntas pavadībā braucām uz Ērģemes pilsdrupām. Arī tur Eiropa ir palīdzējusi ar ERAF līdzfinansētu projektu Ērģemes pilsdrupu Ziemeļu torņa restaurācijai. Kad pabeidzām pilsdrupu aplūkošanu, braucām uz Cēsīm. Cēsīs mēs varējām iet uz koncertzāli “Cēsis”. Tur  aplūkojām kinozāli, Lielo zāli un koncertzāles pagrabu. Uz lielās koncertzāles skatuves nodziedājām dziesmu, uzzinājām, ka krēsli zālē pārvilkti ar bizoņu ādu, aplūkojām moderno iekārtojumu, dažādas mūsdienīgas iekārtas.

Tad devāmies uz Cēsu pils kompleksu, kur, kāpjot pa šķietami bezgalīgām kāpnēm, tikām līdz viena no tās torņu augšai, lai izbaudītu skatu uz pils teritoriju, nokāpām arī līdz pils pagrabam zem zemes. Pēc pagraba apmeklēšanas varējām izbaudīt viduslaiku izklaides veidus – šūpoles, dambreti, virves mešanu uz tītara kakla, ķekatas un pat ieguvām iespēju uzvilkt bruņinieku smagās bruņas. Pils apskates noslēgumā pārbaudījām savas zināšanas par Hanzas savienības pilsētām, veiksmīgākie saņēma balvas.

Skolēniem, protams, atsauksmes bija labas par šo braucienu, jo bija interesanti apmeklēt Valku un Cēsis gidu pavadībā, uzzināt daudz jauna un interesanta. 

Foto

Rinalds Kigitovičs
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas 7.klases skolēns

 

 Starpnovadu skolu sacensības vieglatlētikā „Ziemeļu stīga”

8.maijā Valkas stadionā norisinājās starpnovadu skolu sacensības vieglatlētikā „Ziemeļu stīga”. Sacensību mērķis ir popularizēt vieglatlētiku mācību iestādēs, sekmēt talantīgāko audzēkņu izaugsmi, noskaidrot labākās starpnovadu skolas, kā arī veidot jaunas saiknes ar kaimiņu novadiem.

 Sacensības organizē Valkas novada BJSS, Rūjienas novada SS, Smiltenes BJSS un Apes novads.

Sacensības piedalās vispārizglītojošo skolu skolēni no Valkas, Smiltenes, Apes, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadiem, kā arī Murjāņu Sporta ģimnāzijas un citu sporta centru audzēkņi, kuri aizgājuši mācīties no novadu skolām.

Arī mūsu skolas skolēni piedalījās šajās sacensībās, skrienot dažādas distances.

Labākie starti:
Ginteram Ķelpam  – 1.vieta 100m un 200m skrējienos un Danielam Auziņam  – 2.vieta 100m un 200m skrējienos;
Austris Kalniņš – 4.vieta 800m skrējienā;
Uvis Sroģis – 6.vieta 800m skrējienā;
Jūlija Katrīna Celenberga  – 6.vieta 800m skrējienā;
Džeims Bukoveckis – 6.vieta 200m skrējienā.

Sacensībās startēja arī Megija Lukjanoviča, Jēkabs Kalniņš, Sandis Aleksejevs.

Paldies sporta skolotājam Jurim Ozoliņam, Gintera un Daniela trenerim Guntaram Marksam par sportistu trenēšanu! Paldies Gaujienas sporta organizatoram Raivim Kalniņam par atbalstu, un šoferītim Mārim Bernartam!

 

 


 

Piedalās SIA ZAAO noslēguma pasākumā “Daibē”

10.maijā mūsu skolēni  Marta un Austris Kalniņi kopā ar skolas saimnieku Andreju Puļļu piedalījās SIA ZAAO noslēguma pasākumā Daibē “100 darbi Latvijai”. Šogad mūsu skola ieguva 3.vietu makulatūras un Pet  pudeļu vākšanas akcijā.

Priecājamies, ka skola saņēma 170 EUR ekskursijas organizēšanai un FREKO dāvanu kartes.

Marta un Austris bija paši aktīvākie un čaklākie, un pasākumā viņi saņēma īpašas balvas.

Paldies visiem čaklajiem makulatūras un Pet pudeļu vācējiem, garderobistei Inārai Kurlovičai par lielo palīdzību mums!

 

Dalīties:
22. maijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs