21.02. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.02. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Motokrosa “trilleris” Apē

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē  jau  45. reizi aizvadītas tradicionālās motokrosa sacensības “Vaidavas kauss”. Saulainā Vasarsvētku diena bija īsti piemērota, lai šīs sacensības kļūtu par  motosporta svētkiem ne vien sportistiem, kurus vilina interesantā trase, bet arī  daudzajiem skatītājiem. Īpašs prieks par apeniešiem un Apes novadniekiem, kuri piedalījās sacensībās, kā arī atsaucīgi piedalījās šī lielā pasākuma sagatavošanā un norisē.

 Trillera cienīgi notikumi, kā tos nodēvēja viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans, risinājās prestižākajā –  MX1 klasē, kuras dalībnieki devās braucienos reizē ar MX2 klasi. Lielisku sniegumu sacensībās demonstrēja  Pasaules čempionātu dalībnieks Matīss Karro, kurš veiksmīgi atsācis dalību sacensībās pēc  gūtās traumas.   Viņš uzvarēja pirmajā braucienā un  atradās  pārliecinošā  vadībā  arī visu otro braucienu, bet pēdējā aplī  motora defekta dēļ Matīsam nācās izstāties no tālākas cīņas. Līdz ar to savu  trešo “Vaidavas kausu” izcīnīja Dāvis  Ivanovs, otrajā vietā   igaunis Erki Kahro, bet, saskaitot iegūtos kopvērtējuma punktus, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa līdzjutēju sirsnīgi atbalstītais Matīss Karro. “Vaidavas kausu iegūšu nākošreiz”, ir pārliecināts optimistiskais sportists, kurš pēc sacensībām pateicās skatītājiem: “Es dzirdēju jūsu atbalstu visās trases vietās!”  Šajā grupā ar sarežģīto trasi cīnījās un kopvērtējumā 7. vietu ieguva  apenietis Raivis Levans.

 MX2 klasē sīvā cīņā uzvarēja  Kārlis Sabulis, nākamajās vietās Karels Kutsars (Igaunija) un Arnolds Sniķers.

Ne mazāk spraigas cīņas notika arī citās solo motociklu klasēs. Stājoties pie starta barjeras, visiem  gandrīz nepietika vietas rindā, savukārt braucienos neiztika bez starpgadījumiem. Starta kalnā, saķeroties motocikliem, notika masveida kritiens, tomēr ,par laimi, visi tajā iesaistītie sportisti spēja turpināt sacensības. Savās grupās uzvarēja  Mārtiņš Marķitāns (MX 30+), Māris Sniķers (MX Seniori) un Leons Kozlovskis (MX Veterāni), šajā grupā jaunlaicenietim Guntim Bukalderam 17. vieta. Mārtiņš Jansons  bija veiksmīgākais MX 25+ klases vērtējumā, aiz viņa otrais uz goda pjedestāla apenietis Emīls Karro. Igaunijas sportists Egerts Pihlaks uzvarēja MX 14+ klasē, bet gaujienietis  Sandis Aleksejevs izcīnīja 9.vietu. Sevišķi interesanti bija vērot veterānu maču, jo starp viņiem bija gan motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs, gan bijušais PSRS čempions Raimonds Baltgalvis, savukārt  nenogurdināmais Leons Kozlovskis pēc uzvaras savā klasē vēl metās paspēkoties MX1 braucienā.

Blakusvāģiem spēcīgākajā kategorijā BV Open  uzvara Didzim Gorbenko un Tanelam Keivam, otrie – Jānis Daiders ar Mārtiņu Zemeskalnu. Trešo vietu izcīnīja  igauņi Markuss Normaks un Karls – Alberts Kasesalu.  Šajā klasē  alūksnietis Ainārs Dukulis ar līdzbraucēju Ilvaru Skultānu izcīnīja 8.vietu.  BV Veterāni  klasē pirmajā vietā Guntars Bondars un Edijs Pozņaks.

Pārsteidzoši braucamlīdzekļu ātrumi un azarts raksturoja  “Zelta Mopēda” sacensības, kurās piedalījās krietns skaits Apes un Alūksnes novadu pārstāvju. Līdzjutēju  aktīvi atbalstīts, divās klasēs pirmo vietu pārliecinoši  izcīnīja Ainārs Karro (ZM Sports un ZM Standarts 16+),  viņš saņēma arī Gundara Levana ceļojošo piemiņas balvu. ZM Sports klasē Renāram Karro 3.vieta, startēja arī Modris Vīksna, Raivis Bunkovskis, Ričards Šurkins, Vairis Hušča, Jānis Volcītis, Emīls Karro. Pieredzējušais Ilgonis Karro palika nepārspēts  ZM 2A klasē.  Jaunākajā, ZM Standarts -16 grupā  uzvarēja Markuss Krals, otro vietu izcīnīja Uvis  Vilnis Prazņicāns, bet piekto – Martins Līvs. Laura Gredzena bija veiksmīgākā klasē  ZM Meitenes. ZM Standarts + klasē  cīnījās arī Oskars Zaķis, Raivis Bunkovskis, Intars Balodis, Toms Leitis, Regnārs Gabranovs un citi.

Tika apbalvotas arī mopēdu blakusvāģu ekipāžas, visas trīs no Apes.  Veiksmīgākie bija Artūrs un Oskars Zaķi, otrajā vietā Vilmārs un Līga Zaķi, trešie – Ralfs Raipalis un Ritvars Repuls. Komandu vērtējumā mopēdiem uzvarēja “Motoklubs Ape”.

Jauniedibināto  Ceļojošo Vaidavas kausu  motokrosā komandu kopvērtējumā izcīnīja motoklubs “MX Moduls”, kura komandā startēja arī Matīss Karro.

Tālāko lēcienu Klētskalna tramplīnā šoreiz veica Matīss Karro (50.85 m),  tikai nedaudz atpaliekot no tramplīna rekorda (52 m), kas pieder Jānim Kārkliņam.

“Vaidavas kausi”, ko saņēma uzvarētāji, kā vienmēr, bija skaisti un spoži, bet šoreiz īpaši oriģinālas balvas bija sarūpētas mopēdistiem – vietējā granīta bruģa ražotāja apstrādāti akmeņi apvienojumā ar metālmeistara veikumu. Visās motociklu klasēs pirmajā braucienā tika piešķirts “Starta karaļa” tituls, tā ieguvēji saņēma  garšīgu balvu no SIA “Grube Fish”.

Sacensību pārtraukumā Fanu teltī pie Vaidavas kausa vēstures izstādes pulcējās lieli un mazi  līdzjutēji, lai tiktos ar sportistiem un iegūtu viņu autogrāfus gan uz jaunajiem laureātu plakātiem, gan uz saviem krekliem un pat uz rokām. Notika  loterija, kuras galvenā balva bija  zāles pļāvējs.

Par trases sagatavošanu, ko pozitīvi novērtēja ne viens vien sportists, bija atbildīgs sacensību direktors Sandris Janušs ar saviem palīgiem. Toties, lai visi būtu lietas kursā par notikumiem trasē, rūpējās  atraktīvais komentētājs ventspilnieks Ēriks Fogelis.

Organizatori saka  paldies visiem, visiem, kas gādāja, lai “Vaidavas kauss”, tuvojoties savai pusgadsimta jubilejai, atkal būtu īsti motosporta svētki!

 Nākamais motosporta pasākums netālu no Apes, uz ko sportistus un līdzjutējus aicināja kaimiņi igauņi, ir tradicionālās Vaino Leoka piemiņas kausa izcīņas sacensības motokrosā 11. jūlijā Somerpalu. Tur trešdienas vakarā notiks ne vien motokross un enduro,   bet arī iespaidīgs mopēdu šovs, kur allaž ar izdomu piedalās mūsu novadu sportisti.

Rezultāti

Foto : Madara Tjukša
Foto: Jānis Pastars

Informāciju sagatavojusi:
Astra Binde
“Motoklubs Ape” preses sekretāre

 

 

Dalīties:
25. maijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs