17.01.plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas un Sociālo jautājumu komitejas apvienotā  sēde 

24.01.plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Muzeju nakts 2018 pasākumi Apes novadā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

19. maijā no plkst. 19.00 līdz 23.00 biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) “Muzeju nakts” ietvaros aicina uz LMS muzeja filiāli Zvārtavas pili, Gaujienas pagastā, Apes novadā.

Muzeju nakts pasākums “Mākslas laiks” ir viena no Latvijas Mākslinieku savienības Mākslas dienu 2018 norisēm. Muzeju nakts laikā norisināsies radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem un ekskursijas Zvārtavas pilī mākslinieces Māras Kārkliņas vadībā. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīt Zvārtavas pili un tās vēsturi, kā arī apskatīt pils telpās izstādītās LMS muzeja ekspozīcijas. Muzeju nakts apmeklētāji būs aicināti piedalīties spēlē “Iepazīsti LMS muzeju” un ar īpaši izveidotu Muzeju nakts karti atrast muzejā Latvijas mākslā nozīmīgus mākslas darbus. Spēles dalībniekiem tiks piešķirtas balvas.

Zvārtavas pils celta 1881.gadā un ir viens no spilgtākajiem neogotikas stila arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Zvārtavas pilī apskatāma Latvijā lielākā porcelāna vāžu kolekcija. Pils telpās eksponēta arī daļa no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas. Kā spilgti akcenti pils priekštelpu un arī lielo zāli rotā gobelēni (Egils Rozenbergs, Kristīne Pasternaka, Aina Muze, Elīza Atāre u.c.) un LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis” – mūsdienu mākslinieku veidotie telpu interjeri, mēbeles un eksponētas LMS muzeja kolekcijas 20.gs. 2.puses gleznas. Ekspozīcijā redzami gleznotāju Pētera Postaža, Gunāra Mitrēvica, Jāņa Zemīša, koktēlnieku Jāņa Poļaka, Jāņa Straupes u.c. autoru darbi. Savukārt, tēlniecības ekspozīcijā „Laikabiedra portrets” pārstāvēti mākslinieki Tālivaldis Gaumigs, Arta Dumpe, Lea Davidova – Medene, Igors Vasiļjevs u.c.

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” –profesionāla radoša organizācija vizuālo mākslu jomā.
Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050
http://www.lms.lv, http://www.zvartavaspils.lv
tālr. +371 29138952, +371 26628302

e-pasts: info@lms.lv
Facebook – LMS Latvijas Mākslinieku savienība; Zvārtavas pils


 

Trapenes pagastā 19.maijā Muzeju nakts ietvaros būs atvērta Trapenes novadpētniecības māja, kur būs skatāma Marģera Martinsona fotoizstāde “Šūpulis”, līdz pulksten 23.00, laipni aicināti.

 

 

 

 

Dalīties:
10. maijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs