21.02. plkst.10:00 Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēde

28.02. plkst.14:00 Domes kārtējā sēde

Saistītie raksti

Akcija Izgaismo Latviju Apes novadā

Print Friendly, PDF & Email

 

 

 

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” izveidojis tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas stiepjas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē.  

Jubilejas gada Saulgriežos, 21.jūnijā, katrs Latvijas iedzīvotājs tika aicināts piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” – noiet vienu no šī ceļa 1836 kilometriem un pulcēties pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem. 

Tika dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22:00 visā Latvijā vienlaikus dziedāja Latvijas valsts himnu.

Latvija tādējādi kļūs par pirmo valsti pasaulē, kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši ap savu valsti un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Apes novadā akcijā varēja piedalīties Gaujienā un Apē.

Gaujienā  dziedāt spēka dziesmas un iedegt svētku ugunskuru aicināja Gaujienas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis ar vadītāju Dagniju Pakalni. Pasākuma  laikā piebiedrojās ne tikai pagasta iedzīvotāji, bet arī dalībnieki no starptautiskā projekta  Erasmus+ „ SEL”  no Nīderlandes, Slovākijas, Turcijas, Apvienotas Karalistes, Portugāles un Itālijas .

 Visi   dalībnieki simboliski sastājās ap aizdegto ugunskuru, klausījās mūsu spēka dziesmas, līgo dziesmas un valsts himnu. Kopīgi mielojās ar Jāņu sieru, pīrāgiem  un kvasu.


 

Dalīties:
26. jūnijs, 2018, Madara Jakobsone
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs