Saistītie raksti

Iepazīst novada attīstībai nozīmīgas profesijas

Print Friendly, PDF & Email

 

 

Apes novads ir bagāts ar mežiem. Arvien biežāk redzam, ka smagās “baļķu mašīnas” nomaina transports ar skaisti safasētu kokapstrādes produkciju. Gadatirgos interesi rada amatnieki ar galdniecības izstrādājumiem. Tiem blakus savus darbus izkārtojuši audēji, adītāji,… Apes novada attīstības programmā kā perspektīvas nozares norādītas kokapstrāde, aitkopība, dažāda veida amatniecība, lauksaimniecības produkcijas ražošana.

Lai izzinātu novada attīstībai svarīgo nozaru specifiku, mācību gada izskaņā Apes novada izglītības iestāžu skolēni devās mācību ekskursijās uz Beverīnas un Valmieras novadiem.

12. un 14.jūnijā divas 1.-4.klašu skolēnu grupas devās uz Beverīnas novada uzņēmumiem “Koka skulptūru parks “Beverīnas labirinti”” un “LoginWool”, lai iepazītu uzņēmumos strādājošo darbinieku profesijas un darba apstākļus, darbiniekiem nepieciešamās zināšanas, prasmes un to apguves iespējas.

Beverīnas labirintos skolēni varēja iepazīt  kokapstrādes amata meistara – galdnieka un kalēja amatus, izzināt koka skulptūru veidošanas principus, darba apstākļus un nepieciešamās prasmes un kompetences, varēja izmēģināt amatnieku darba rezultātā radītos produktus –  attīstošās lielformāta brīvdabas kustību un intelekta spēles, atrakcijas un dažādus labirintus. Skolēniem bija iespēja uzzināt, ka jebkurā vecumā cilvēks var un spēj mainīties, pieņemt drosmīgus lēmumus un mainīt savu dzīvi.

Skolēniem tajā pašā parkā bija iespēja iepazīt arī Beverīnas novada uzņēmumu “LoginWool”, kurš pārstrādā aitu vilnu, filcē dažādus apģērbus, apavus un izgatavo dažādus priekšmetus no vilnas. Uzņēmuma vadītāja skolēniem novadīja arī radoši praktisko nodarbību filcēšanā, skolēniem pašiem bija iespēja izmēģināt un saprast – viegli vai grūti.

Savukārt, 5.-9.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar Vidzemes Olimpisko centru un Valmiermuižas alus darītavu.

Vidzemes olimpiskajā centrā skolēni iepazinās ar sporta kompleksa daļām, struktūrvienībām un uzzināja par dažnedažādām tehniskām lietām, kas saistītas ar sporta kompleksa darbību. Ekskursijā tika pastāstīts par karjeras iespējām sporta nozarē, kā arī par to, kādi speciālisti (sporta organizācijas vadītājs, menedžeris, pasākumu organizators, fizioterapeits, mārketinga speciālists, sabiedrisko attiecību speciālists, treneris, dažādu jomu sportists utt.) strādā Vidzemes Olimpiskajā centrā un kā par tādiem kļūt. Noslēgumā skolēniem bija iespēja izmēģināt praktiski uzņēmuma piedāvātās sporta un atpūtas iespējas Sajūtu parkā.

 “Valmiermuižas” alus darītavā skolēniem bija iespēja izzināt, kā top iesala dzēriens un “Gardu muti” dabīgie ogu zelteri. Iepazīt meistaru arodus un prasmes, kas nepieciešamas, lai no rūpīgi izvēlētām sastāvdaļām taptu gardie veldzējumi, kas, ietērpti skaistā dizainā, ceļami svētku galdā. Informācija par speciālistiem, kuri rūpējas par izejvielām, un par māksliniekiem, kuri rada izstrādājumu pievilcīgo noformējumu, gan meklējama citos uzņēmumos kādā no nākamajiem karjeras atbalsta pasākumiem.

Lai neapsīkst “pati vērtīgākā īpašība dzīvē – mūžīgā ziņkāre, kas gadu gaitā neizsīkst un atdzimst katru rītu no jauna” (R.Rolāns) un šī mācību ekskursija ir kā papildus motivācija nākošajā mācību gadā mācīties vēl labāk, iepazīt zināmas un ne tik zināmas profesijas un plānot savu ceļu plašajā profesiju pasaulē!

Pasākums tika īstenots projekta Nr. 8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Dalīties:
20. jūnijs, 2018, Madara Tjuksa
lveerudeen

Gaisa temperatūra Apē

Rakstu arhīvs